فناوری

بررسی اپلیکیشن نت رای؛ از مسابقات و نظرسنجی های آنلاین تا کسب جوایز نفیس

حتما یادتون هست که مسابقات تلفنی در دهه هفتاد و هشتاد شمسی محبوبیت زیادی بین مردم داشتن. اقشار جور واجور با هر سطحی از معلومات در اونا شرکت می کردن تا بخت خود رو واسه بردن جوایز بزرگ و وسوسه کننده بیازمایند.

همین «جایزه» گرفتن انگیزه بزرگی واسه شرکت در این مسابقات بود، هر چند که ذات مسابقات هم سرگرم کننده بود و درافزایش اطلاعات عمومی هم نقش زیادی داشت. هر چند سالهاست که انقضای مسابقات تلفنی به سر اومده، اما معنی رقابت و برنده شدن بازم به قوت قبلی مردم رو به خود جذب می کنه.

به خاطر همین در عصر شکوفایی تکنولوژی تماشاگر تولد دوباره مسابقات تلفنی به شکل مسابقات آنلاین هستیم. «نت رای» که امروز نگاهی بر اون داریم بستری جفت و جور کرده که با شرکت در مسابقات و نظرسنجیا امتیاز بگیرین، رقابت کرده و عوضش تلاش تون جوایز نفیس به خونه ببرین.

شاید از دیدن اسکرین شاتای اپلیکیشن متوجه ساختار پیشرفت در اون شدین. هر کاری که در نت رای می کنین واسه رسیدن به الماسای بیشتره، و الماس بیشتر رو هم که میدونید یعنی چه، هر چقدر مقدار بیشتری از اونا داشته باشین بختتون واسه برنده شدن جایزه بیشتر و بیشتر می شه.

اما الماسا از کجا به دست میان؟ طبیعتا یه روش پرداخت درون برنامه ایه، هر چند که راه سخت تر و هیجان انگیزتری هم هست: شرکت در مسابقات. حالا خوبیش اینه تنوع این مسابقات بالاست؛ سوالات اطلاعات عمومی، جشنواره های کتاب خوانی، پیش بینی مسابقات فوتبال و … که با شرکت در اونا می تونین امتیاز بگیرین و امتیازهایتان رو به کد شانس در قرعه کشیا تبدیل کنین.

شرکت در نظرسنجیا هم می تونه براتون امتیاز بیاره. هر چند که به نظر ما نظرسنجیای نت رای خیلی جدی نیستن و ارزش آماری بالایی هم ندارن. «کدوم تیم باشگاهی رو دوست دارین؟» یا «چه سبک کتابی می خونین؟» نظرسنجیای غیر جدی ای هستن که تصور می کنیم وجود اونا فقط بهونه ایه تا همیشه چیزی واسه سرگرم شدن و کسب امتیاز در نت رای وجود داشته باشه.

اما یکی دیگه از راه های خوب رسیدن به الماس در نت رای  شرکت در مسابقات آنلاین دو نفره به سبک QuizUp بود که به دلیلی نامعلوم از نسخه فعلی اپلیکیشن حذف شده. البته حدس می زنیم که پیشرفت دهنده این بخش رو موقتا و به خاطر مشکلات فنی تعطیل کرده تا پس از اصلاحات دوباره اونو برگرداند. اما وگرنه باید بگیم که نت رای یکی از مهم ترین عوامل جذابیتش رو از دست داده.

در نت رای لازم نیس همیشه پاسخگوی سوالات باشین، خودتون هم می تونین واسه کاربران دیگه سوال طرح کنین. این که کاربران هم در گسترش این اپلیکیشن سهیم هستن از نقاط قوت نت رای حساب می شه، هر چند بهتر بود که پیشرفت دهنده واسه «طراحی سوال» از کاربر طلب الماس نمی کرد و حتی عکس این حالت حاکم می بود.

در هر صورت بسته به فعالیتی که در نت رای می کنین و الماسایی که بدست میارید شانس بردن جوایز ریز و درشتی رو دارین؛ از چراغ قوه و ماوس و اجناس ارزون قیمت گرفته تا یه خودروی ۴۰-۵۰ میلیون تومانی. سیستم کار نت رای بدین صورته که الماساتون رو در فروشگاه وب سایتش به جایزه تبدیل می کنه و به درب منزل تون می فرستد.

حالا این که چقدر بتونین الماس جمع کنین تا به جایزه ای مثل خودرو برسین بسته به تلاش و پول خرج کردنتون در نت رای داره. مطمئنا این موضوع رو میدونید که رسیدن به بزرگ ترین جایزه در هر اتفاق و مسابقه ای خیلی راحت آب خوردن نیس.

البته براساس گفته کاربران رسیدن به جوایز ارزون قیمت در نت رای آسونه و از گفته های اونا پیداست که از دریافت اونا راضی بودن. پس از کمی بررسی ما هم به این نتیجه رسیدیم که شرکت در مسابقات و بردن جایزه در نت رای می تونه کار سرگرم کننده ای باشه، خصوصا جشنواره ها و مسابقات کتاب خوانی که هم به درد بخور ترن و هم یه سر و گردن از بخشای دیگه کیفیت بالاتری دارن.

واسه جمع بندی باید گفت که نت رای با سیستمی که در پیش گرفته، با وعده اهدای جوایز و سرگرم کردن مخاطبین موفق شده که تو یه مدت کوتاه به معروفیت و محبوبیت خوبی دست پیدا کنه.

اما پایداری و افزایش این محبوبیت وابسته به عوامل زیادی میشه. راه اندازی دوباره بخش رقابت دو نفره، ارائه جوایز با کیفیت تر و اهدای امتیاز بیشتر واسه شرکت در مسابقات کارایی هستن که می تونن کاربران بیشتری رو به طرف نت رای کشیده و اعتماد به اونو زیاد کنن.

اگه دوست دارین که با شرکت در مسابقات آنلاین بخت تون رو واسه بردن جوایز زیاد هم آزمایش کنین، اپلیکیشن نت رای رو همین حالا از کافه بازار دانلود کنین.

نت رای

  • نت رای
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: نت رای
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۰٫۳ مگابایت

دانلود