فناوری

معرفی بازی Shadow of Death؛ سایه‌های مرگ، به روایت آدمک‌ها

جدا از ارائه یه تجربه سرگرم کننده، Shadow of Death عنوان ارزشمندیه چون روی ویژگی دست گذاشته که این روزا کمبودش بیشتر از همیشه در بازار موبایل گیمینگ احساس می شه؛ با محبوبیت روز افزون سیستم درآمدزایی پرداختای درون برنامه ای، عناوین مهیج تلفنای هوشمند کم کم به صف اپلیکیشنای آنلاین ملحق شدن و دیگه کمتر بازی آفلاینی از این سبک میشه پیدا کرد.

کاور فایر (Cover Fire)، هیرو هانترز (Hero Hunters) و حالا Shadow of Death با استقبال بازیکنا مواجه شدن، به این خاطر که از موج الان بازیای موبایل فاصله گرفتن و تلاش کردن یه تجربه کم دردسرتر، با کیفیت و بدون نیاز به اینترنت ارائه بدن. ترکیبی که این روزا حکم یه برگ برنده رو واسه گوشی می تونه داشته باشه و Shadow of Death خوب ازش استفاده کرده.

به همراه حضور بخش آفلاین، بازی یه بخش آنلاین هم داره و در اون با بقیه بازیکنا دوئل می کنین.

Shadow of Death حمله نیروهای تاریکی و مقابله بازیکن با اونا رو روایت می کنه، داستانی تکراری که تواسته بستری مناسب واسه یه گیم پلی سرعتی  باشه. بازی اکشنی Side Scrolling به حساب میاد، یعنی مشابه بازیای نوستالژی قدیمی بازیکنا در نمایی از رو به رو باید دشمنان رو نابود کنن.

واسه این کار هم چندین دکمه در نظر گرفته شده. با آنالوگ سمت چپ حرکت می کنین و دکمه های سمت راست هم واسه حمله، پرش، حرکت سریع به جلو و البته به کار گیری قدرتای جور واجور شخصیت اصلی به کار میان. در نگاه اول شاید این ترکیب کنترلا و تعدد زیاد دکمه های سمت راست صفحه اذیت کننده به نظر برسه اما همین که بازی رو ادامه می دین، متوجه چینش درست تکمه ها میشین.

بازی واسه پیش خرید در آیتونز قرار گرفته و سازنده برنامه داره تا در تاریخ ۲۱ فوریه (۲ اسفند) عنوانش رو به iOS هم بیاره.

با افزایش سختی مبارزات، بازیکن باید عکس العملای سریع تری داشته باشه و این ترکیب تکمه ها کار بازیکن رو راحت تر کرده تا حرکتای مختلفی رو روی دشمنان پیاده کنه. البته انتظار کمبوهایی در حد و اندازه عناوین Hack and Slash رو نداشته باشین ولی بازی به عنوان یه مهیج نقش آفرینی به اندازه ای دست مخاطب رو در مبارزات باز میذاره تا از نبردها لذت ببره.

Shadow of Death هر مرحله روندی برابر رو طی می کنه. در راهی مستقیم می رید و هر چی سر راه تون قرار داشت رو باید بکشین. در واقع طراحی مراحل خاصی دیده نمی شه، با این حال به لطف دو ویژگی بازی تونسته خودشو تا حدی از تکرار نجات بده. یکی از اونا به تنوع دشمنان برمیگرده که جدا از فرقای ظاهری، در سیستم مبارزات هم دارای نکات مثبت و منفی منحصر فردی هستن.

مرحله های بازی کوتاه هستن و هر کدوم آخر دو دقیقه وقت می برن.

در کنار حرکتای جورواجور واسه حمله، دومین نکته رو هم باید به نام المانای نقش آفرینی بزنیم. در بازی می تونین شخصیت اصلی رو پیشرفت داده و اونو قوی تر کنین. هم اینکه توانایی این رو دارین تا شخصیتای جدیدی رو هم گرفته و با اونا به نبدها ادامه بدین. همین مسئله باعث شده تا بازیکن مراحل رو یکی پس از دیگری ادامه بده و تلاش کنه به قدرتای جدیدی برسه.

از منتشر کردن Shadow of Death نزدیک به یه سال می گذره و بازی با وجود اینکه به اندازه بقیه استیکمنا شروعی قوی نداشت اما حالا تونسته خودشو به عنوان یکی از مدعیان سبک مهیج گوگل پلی معرفی کنه؛ بازی تازگیا رایگان شده و اگه هنوز به جنگ با تاریکیا نرفته اید، حالا زمان مناسبیه تا Shadow of Death رو دانلود کنین.

  • Shadow of Death: Stickman Fighting – Dark Knight
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: Zonmob Game Studio
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۸۸ مگابایت

دانلود