آموزشی

موسسه حرف آخر

موسسه حرف آخر اولین مجموعه و الان تنها مجموعه ای در ایرانه که با تیم تصویرسازی (شهودی) با تکنولوژی انیمیشن فیلمای آموزشی دبیرستان و کنکور رو به شکل DVDهای آموزشی تولید کرده و می کند.

حرف آخر

حرف آخر علاوه بر تولید دی او دیای آموزشی نسل جدیدی از مشاوره ی تحصیلی رو راه اندازی کرده ،در این نوع مشاوره ،علم آموز علاوه بر اینکه از یه مشاور انگیزشی و برنامه ریزی استفاده میکرد ، همیشه یه مشاوره تخصصی که جوابگو به همه اشکالات دروس تخصصی اون هرو در کنار خود داره . داشتن دو مشاوره به طور با هم (یکی برنامه ریز و دیگری تخصصی ) از ویژگیای مجموعه حرف آخر هکه این موسسه رو از دیگه موسسها جدا می کند.

همونطور که می دونید،مراحل آموزش از دو بخش ایجاد شده:

الف)محتوای مناسب
ب)تمرین و تکرار هدفمند تا لحظه ای که اطلاعات ورودی به مغز ،تبدیل به عادت بشه.

ما حرف آخریا در هر دو بخش ،حرف آخروزدیم .اگه کمی صبر کنین براتون توضیح می دم.

بریم سراغ بخش اول ، یعنی محتوای مناسب . خیلی مهمه که بدونین محتوای آموزشی مناسب باید ۴ خاصیت داشته باشه .

۱)باید با کیفیت و بی حاشیه باشه ،اونهم در کمترین زمان ممکن

۲)باید تصویرسازی شده و شهودی بر مبنای انیمیشن باشه . چون فرآیند آموزش کنکور، لحظه ای نیس .بلکه یه ماراتن آموزشیه و واسه اینکه مفاهیم در این مدت طولانی فراموش نشه ،اثبات مفاهیم در حافظه ی تصویری (نیم کره راست)الزامیه و این ممکن نیس مگه ،تصویرسازی و شهودی کردن مفاهیم.

۳) باید الگو محور باشه (یعنی یه شاه کلید واسه باز کردن ۱۰۰۰ قفل) نه تکنیک محور که واسه باز کردن ۱۰۰۰ قفل، ۱۰۰۰ کلید لازم باشه.

۴) باید مدل آموزش طوری باشه که بعد از پهن بندی هر مطلب ،جمع بندی اون معنی صورت بگیره تا علم آموز در هر معنی صاحب یه نقشه راه بشه . چون داشتن نقشه راه سرعت حل تستها روبصورت زیادی بالا می بره ، ما حرف آخریا سالها زمان گذاشتیم تا اینجور محتوای مناسبی رو که براتون توضیح دادم ،بسازیم.

اما بریم سراغ بخش دوم. یعنی تمرین و تکرار هدفمند

تجربه و دلایل نشون داده که آدمای موفق کسائی هستن که در مورد ی کاری خودشون ، همه علم و اطلاعاتشون رو با تمرین و تکرار زیاد تبدیل به عادت کرده ان تا کارشون رو با سرعت زیاد و واکنش سریع انجام بدن.

تمرین و تکراری که نتونه علم شما رو تبدیل به عادت بکنه نمی تومه باعث نتیجه مطلوب بشه.

جواب معمای تبدیل علم به عادت ،در اختیار ما حرف آخری هاست

خلاصه اینکه جدیدترین تکنولوژی آموزشی واسه رسیدن به یه رتبه ی بالا العاده رو برلتون آماده کردیم.

خیلی میتونید رو ما حساب کنین

سه قانون کلیدی موسسه حرف آخر

قانون اول حرف آخر: در زمین فوتبال، بازیکن بازی می کند، نه مربی!

همونطور که در زمین فوتبال، مربی در بیرون زمین قرار داره، معلم هم نقش مربی رو داره و هدایت می کند. یعنی “مربی بازی نمی کند”، این اصل آموزشه. ولی می بینیم که الان این نقش ها عوض شده! مربی بازی می کند. تموم تفکرات معلم روی تخته پیاده می شه و علم آموزا هم تفکرات معلم رو پشت سر هم می نویسند و جزوه تولید می کنن. بعد هم معلم تمرین و تکلیف در منزل می ده. خیلی از علم آموزان از پس همه تکالیف برنمی آیند و از استاد می خوان که کلاس رفع اشکال بزاره! بعد از ماه ها شرکت در کلاسای کنکوری، توی کنکور واسه اولین بار در نقش بازیکن واقعی ظاهر میشوند و نتیجه هم که پیشاپیش نشونه!
علم آموز بی گذروندن راه و آزمون و خطای واقعی، نکات پشت سر هم رو فقط حفظ می کند. ولی علم آموز تا حرکت نکند به رقابت نمی افتد؛ در دوراهیا نمی میتونه راه درست رو انتخاب کند. اگه معلم، معلم باشه، علم آموز رو قدم به قدم در راه های مختلف حرکت میده و علم آموز خوب راه رو یاد می گیرد و توانا می شه.
علم آموز عزیز! واسه رسیدن به موفقیت باید خودت تمرین کنی و پابه توپ بشی و گل بزنی! اگه از تو سوال بپرسم که اگه در نگاه اول بعضی از تستا رو نتونی جواب بدهی، چیکار میکنی؟! جواب می دی که “سوال رو که می بینم، نمیدونم از کجا باید شروع کنم؛ بی معطلی میرم سراغ پاسخنامه!”
دشمن قسم خورده علم آموزها = پاسخنامه!
در مجموعه حرف آخر، استادان دروس مختلف قدم به قدم شما رو مجبور به حرکت می کنن و به اصطلاح “ماهی گیری رو به شما یاد می دن.” به شما اجازه نمی دهند که خیلی آسون از روی سوالا عبور کنین. ضمنا تموم آموزشا تعاملی هستن؛ یعنی به طور کامل درگیر آموزش می شید و ساعتا از این روش آموزشی تاثیرگذار که واسه اولین بار در سیستم آموزشی کشور پیاده شده، لذت می برین. لذت یادگیری!

قانون دوم: رتبه های برتر، الگوسازهای موفقی هستن!

رتبه های برتر مسیرهای حل سوالات رو خوب شناخته، بازی کردن رو یاد گرفتن! رتبه های برتر واسه خودشون الگوسازی کرده ان. ولی نه در طول یه سال! بلکه چندین سال زحمت کشیده ان و دست و پا زده ان. به روابط شخیصت داده ان، به درک شهودی از مفاهیم دست پیدا می کنن و در کنار هر مفهومی که یاد می گیرند در کنارش کاربردش رو هم یاد می گیرند. خیلی آسون از روی هیچ معنی یا جمله ای از کتاب عبور نمی کنن و تا عمق مطلب نفوذ می کنن. رتبه برترها مفهوما رو یاد می گیرند و طبقه بندی می کنن. بعد قوانین حاکم بر مفاهیم رو کامل می کنن و اصطلاحا الگوسازی می کنن. رتبه های برتر تکنیک باز نیستن!
علم آموز عزیز! این کار هر کسی نیس! باید براش کلی زمان بذارین. شاید وقتی به درازای تموم زمان تحصیل! رتبه برترها شخصیت رتبه برتر شدن رو دارن و فکر تولیدکننده دارن نه مصرف کننده؛
“تا وقتی که یه درس به شکل الگو درنیاد، شما نمیتونی انتظار رتبه برتر شدن داشته باشی.”
سوال: این وسط وظیفه معلم چیه؟
جواب: اول اینکه مفاهیم رو به شکل شهودی و عمیق تو ذهن علم آموزا جا بی ا ندازد و دوم اینکه این الگوسازیایی که یه علم آموز در طول مدت زمان زیادی باید درآورده کند، رو معلم باید به شما ارائه بده.
مجموعه حرف آخر، آموزش شهودی و ترکیب روابط رو در دو پدیده جدید “انیمیشن” و “الگو” به شما علم آموزا ارائه می ده:
۱- نقش انیمیشن به عنوان ابزاری قوی در میدون آموزش ، در انتقال مفاهیم به شکل عمیق و شهودی و ضمنا موندگاری دراز مدت اطلاعات در نیمکره طرف چپ مغز اثبات شده که در این مجموعه به وسیله تیمای حرفه ای انیمیشن ساز زیرنظر استادان تولید و ارائه می شن.
۲- الگو در یه کلام یعنی ترمینال و شاه کلید حل تموم تیپای مختلف؛ یعنی ترکیب روابط و فرمولا تنها در یه ماشین حل سوال! که خُب مهم ترین ایجاد و تلاش استاد منتظری و مجموعه حرف آخر هست. تلاشایی که بعضی وقتا ها دو یا سه ماه به طول می انجامد که یه فصل رو به شکل یه الگو ارائه داده و در اختیار شما قرار بدن.
واسه اینکه ببینین آموزش طبق الگو چه فرقی با آموزش طبق تکنیک (که اصلا مبنای علمی نداره) داشته و ببینین که مجموعه حرف آخر چطوری میتونه شما رو در حل تموم تستای یه فصل فقط با یه الگو توانا کند، نمونه تدریس های زیادی از حرف آخر رو در اختیار شما گذاشته ایم که خودتون ببینین و قضاوت کنین.

قانون سوم؛ فقط الگو کافی نیس! باید دست و پا بزنی!

اما با داشتن این الگوها بازم نمیشه نتیجه گرفت! به خاطر اینکه هنوز معلم داره بازی میکند. “تو” باید بازی کنی، باید کار کنی، یه سوال رو که می بینی تموم اطلاعات رو بریز وسط، الگو رو پیاده کن، واسه هر سوال شاید یه ساعت باید زمان بذاری که “خودت” بین داده و خواسته موضوع رابطه برقرار کنی و راه رو خودت حرکت کنی. معلم الگوها رو به تو یاد میده! تو میخوای چیکار بکنی؟! این مهمه!
میخوای شروع کنی؟ میخوای کار کنی و زحمت بکشی؟ اگه میخوای تو یه سال این کار رو بکنی، حرف آخر میتونه بهت “کمک” بکنه! کاری که قراره تو چهارسال انجام بشه! اما این کافی نیس! با این الگوها “تو” میخوای چیکار کنی؟
همه جا گفته می شه که موفقیت یعنی یه مثلث سه راسی:

آموزش      مشاوره      آزمون

مجموعه حرف آخر در بخش آموزش با دو راه و روش منحصر به فرد “انیمیشن” و “الگو” به شکل لوحای فشرده یه جهش کیفی در یادگیری و درک شما از مفاهیم ایجاد می کند.
مجموعه حرف آخر در بخش مشاوره، شما رو با مشاورین مجرب در ارتباط کرده و می تونید تا روز کنکور از تجربیات و برنامه های اونا استفاده کنین.
مجموعه حرف آخر در بخش آزمون، شما رو راهنمایی می کند که اول اینکه شرایط آزمون دادن چیه و دوم اینکه استانداردهای آزمونای آزمایشی رو به شما معرفی کند که بتونین به صورت هدفمند در آزمون دلخوهتان شرکت کرده و با برنامه راهبردی اون هماهنگ شید.