عمومی

۷ کاری که نباید در موقع عصبانیت انجام دهید

خیلی از آدمای عاقل و باهوش بر این عقیده ان که عصبانیت چیزی غیر از ضعف نیس. عصبانیت ذهن شما رو خراب می کنه و باعث می شه تصمیماتی احمقانه و خطرناک بگیرین.

به گزارش آلامتو به نقل از womanitely ؛ صبر موقع عصبانیت واسه جلوگیری از اندوه و تاسف بعد از اون بسیار لازمه. از دید علمی ثابت شده که عصبانیت به جسم و ذهن افراد آسیب جدی میرسونه، چون عصبانیت از دید جسمی و روحی تاثیری مثل استرس روی بدن داره.

هم اینکه عصبانیت می تونه روابط اجتماعی، شخصی و حرفه ای شما رو خراب کنه. به خاطر همین نباید اجازه بدین که عصبانیت روی زندگی شما اثرات منفی خود رو بر جا بزاره. بهترین راه دوری از اشتباه درموقع عصبانیت اینه که از اون محیط خارج شید و خود رو آروم کنین.

امیدوارم این مقاله در کنترل عصبانیت به شما کمک کنه.

زن عصبانی

  1. عصبانیتتون رو در رسانه های اجتماعی بروز ندین.

بدیش اینه خیلی از مردم تمایل دارن که در موقع عصبانیت از رسانه های اجتماعی واسه انتقال افکار و احساساتشون به مردم استفاده کنن. در هر شرایطی هیچکی نباید عصبانیتش رو از راه شبکه های اجتماعی به بقیه منتقل کنه.

این تصمیم منطقی و عاقلانه ای نیس که در لحظه ای که احساس عصبانیت می کنین اونو به تموم دنیا اعلام کنین چون این کار ممکنه وجهه شما رو در اجتماع خراب کنه.

هم اینکه حرفایی که در موقع عصبانیت می زنید می تونه روحیه دوستانتون رو خراب کنه. تلاش کنین جنبه های مثبت درونیتان رو بروز بدین نه ضعفتون.

  1. تصمیم نگیرید

وقتی که می خوام تصمیم درستی بگیرم، بهتر می دونم که روی اون موقعیت تمرکز کنم و همه جنبه های مثبت و منفی اون تصمیم رو مورد توجه بگیرم. هم اینکه شما باید کاراتون رو با آرامش انجام بدین. اگه در حالت عصبانیت و یا تحت فشار تصمیمی بگیرین، مطمئنا از اون تصمیم پشیمون میشین و به احمقانه بودن اون در آینده پی میبرین.

کنترل احساسات در مواقع حساس زندگی خیلی مهمه. شما باید مرزی بین احساسات و مسئولیتای زندگیتون بکشین.

  1. اجازه ندین عصبانیتتون بقیه رو اذیت کنه

شاید شما موقع عصبانیت به این نکته توجه نداشته باشین که رفتارتون روی بقیه اثر میذاره. اگه نمی خواین رفتار شما همه پلای پشت سرتون رو خراب کنه و مردم رو اذیت کنه، واسه کنترل احساساتتون کاری انجام بدین. واسه این کار می تونین از فوت وفنای نفس کشیدن استفاده کنین.

این فوت وفنا باعث شده و عصبانیت شما رو از بین می برن. اگه هیچ تکنیکی واسه شما فایده نداره، خود رو از اون مکان دور کنین. به نظر من در این حالت هیچکدام از کسائی که در کنار شما بودن از این رفتار شما ناراحت نمی شن. آدمای موفق و دانا به جای جریحه دار کردن احساسات بقیه تمایل دارن که روز بد خود رو تبدیل به روزی خوب و قشنگتر کنن.

  1. رانندگی نکنین

وقتی که عصبانی هستین رانندگی نکنین. تحقیقات نشون میده که افراد عصبانی بیشتر در برابر تصادف قرار دارن، چون موقع عصبانیت این افراد تمرکزشون روی رانندگی نیس و خشونت می کنن.وقتی که عصبانی هستین پشت فرمون نشینین چون جون خود و آدمای دیگه رو به خطر میندازین.

اگه موقع رانندگی احساس استرس و می کنین بهتر اون هستش که ماشین رو متوقف کنین و راهی واسه آروم کردن خود پیدا کنین. وقتی چشماتون پر از غضب می شن ممکنه عابری رو که از خیابون عبور می کنه نبینید و دچار اشتباهی مرگبار شید.

عصبانیت Anger

  1. با هرکسی حرف نزنین

طبیعیه که آدم در مورد مسائل و مشکلات زندگیش با کسی درد دل کنه، اما یادتون باشه که همیشه با افراد مطمئن و قابل اعتماد صحبت کنین. چون آدمایی که قابل اعتماد نیستن ممکنه دچار سوء تفاهم شن و درمورد شما و زندگیتون شایعه هایی به راه بندازن. بهتره نفس آرومی بکشین و خود رو کنترل کنین.

دوستان قابل اعتماد می تونن در این مواقع نصایح با ارزشی به شما بدن تا بهتر و بیشتر از زندگی لذت ببرین. من بهتر می دونم هنگام عصبانیت با هیچ کسی حرف نزنم چون هرچقدر که مردم کمتر درمورد نگراهایتان بدونن، زندگیتون بهتر و اعتبارتان در بین مردم بیشتر هستش.

  1. به سراغ عادتهای بدتون نرید

امیدوارم همتون بدونین که عصبانیت قدرت اراده شما رو نابود می کنه. اگه در موقع عصبانیت به سراغ سیگار و الکل برید، این بدون معناست که مشکلی رو به مشکلات قبلیتون اضافه اید. بهتر اون هستش روشای مفیدتر و سالمتری رو واسه مقابله با احساسات بد پیدا کنین. ورزش و فعالیتای بدنی در نابود کردن عصبانیت و دیگه احساسات بد و منفی نقش بسیار مهمی دارن.

اگه به طور مرتب ورزش می کنین شانستان واسه بالا بردن اندازه سروتونین در بدن بیشتره. این هورمون خشونت رو کاهش داده و احساس شادمانی رو تقویت می کنه.

  1. با بقیه رابطه برقرار نکنین

به باور من بسیار سخته که در موقع عصبانیت بتونین از حرف زدن با مردم لذت ببرین. بهتره در این مواقع از مردم فاصله بگیرین. وگرنه احساسات شما بقیه رو هم تحت تاثیر قرار میده. شما وقتی می تونین روی مردم تاثیر مثبت بذارین که احساسات و اخلاقیات منفی خود رو سرکوب کنین.

آدمایی که کمتر عصبانی می شن و احساس نفرت در وجودشون نیس از دید اجتماعی آدمای موفق تر و محبوب تر هستن. ما عاشق کسائی هستیم که همیشه لبخند بر لب دارن و پر از انرژی مثبت هستن.

عصبانیت احساسی بسیار خطرناکه که می تونین اونو کنترل کرده و یا اجازه بدین زندگی شما رو خراب کنه.

چیجوری کنترل خشم رو به کودکان بیاموزیم؟

دلیل خشونت زیاد چیه؟

اختصاصی روانشناسی عصبانیت