جالب

با رعایت این نکات در خرید مبل ضرر نکنین !

مبلمان استیل: این دسته از مبلمان شامل مبلایی می شه که قسمت کلی اونو چوب ایجاد داده و معمولا با تراشا و برشایی تزئینی که روی اونا ایجاد می شه قیمتای بالایی رو هم به همراه خود دارن. معمولا کنده کاریا روی تاج، دسته ها و پایه ها خود نمایی می کنن. چوب به کار رفته در مبلمانای استیل معمولاگردو و راشه و از کیفیت و استواری بالایی بهره میبرند. قیمت این دسته به مراتب بالا تره

 

راز شست وشوی مبلا! شست و شی هر مبل نسبت به نوع پارچه اون متفاوته. چون هر جنسی نسبت به مواد شیمیایی و مواد شوینده، واکنشای خاصی نشون می ده. آقای صادقی یکی از فروشنده های بازار مبل پیدا آباد می گه: «جنسای کتان رو می شه با مواد شوینده مثل پودر و شامپوهای مخصوص مبل شست ولی جنس چرم پس از یه مدت از بین رفته و هم رنگ خودشو از دست میدن و هم پوسیده و پاره می شن. مبلای چرمی رو باید بیشتر بخارشوی کرد و از مواد شوینده استفاده نکرد. حتی جنسای کتان هم پس از یه مدت شست و شو حالت چرک به خود می گیرند. الان با وارد شدن مبلای نانوسرتکسی خیلی آسون می شه با کشیدن یه دستمال خیس مبل رو به زیبایی روز اول درآورد.»

 

8 نفره ها محبوب تر هستن مبلا در اندازه های متفاوتی تولید می شن اما مبلای 8 نفره فروش بیشتری نسبت به مبلای بزرگ تر دارن چون اونا با استاندارد هر اتاقی هماهنگ هستن و خیلی آسون میشه مدلای زیبایی با اونا در اتاق چید. ولی به هرحال اندازه های مبل بستگی به فضای اتاقی داره که قراره مبل در اون قرار بگیره. کمترین قیمت یه دست مبل مناسب ساخته شده طبق اصول و با مواد مناسب، یه میلیون و 500 هزارتومانه. شاید در کل بشه گفت که حدود قیمت یه دست مبل استاندارد 8 نفره، حدود 2میلیون و 500هزارتومانه اما باتوجه به جنس، اندازه، مرغوب بودن و از همه مهم تر، نام برند اونا بالا و پایین می شه.

 

چقدر فضا داریم؟ یکی از نکاتی که هنگام خرید مبل باید به اون توجه کنین اینه که چقدر فضا دارین. اندازه گیری دقیق فضا به شما این کمک رو می کند که اندازه و اندازه دقیق جنسی رو که لازم دارین، به دست بیارید. شما واسه یه فضای کوچیک به چه وسایل واقعا لازم نیاز دارین؟ یه فضای وسیع ممکنه این معنی رو بده که مبلمان شما به یه جور به شکل پراکنده چیده شده ان. درست مثل قطعات کوچیکی که روی سطحی ریخته شده باشن و به یه جور القاگر بی نظمی خواهند بود. شما باید با در نظر گرفتن اندازه فضای خود و مبلمانی که می خرید، فضای زندگی خودشو جذاب و منظم کنین.

 

همیشه واسه خرید مبلمان دکوراسیون منزل خودشو در نظر بگیرین. در انتخاب رنگ و جنس پارچه باید حتما رنگ پردها و فرش منزل تون رو در نظر بگیرین. اگه زیاد علاقمند به تمیز کردن وسایل خونه نیستین یا وقتش رو ندارین نباید پارچهای روشن انتخاب کنین به ویژه تا وقتی که کودکان تون بزرگتر نشدند باید از رنگهای تیره استفاده کنین.

 

 

 

دو نوع مبلمان اصلی هست: مبلمان روکش دار و مبلمان موردی. مبلمان روکش دار به اون دسته از مبلمانی گفته می شه که در اون یه پوشش نرم واسه نشستن هست و در صورت نیاز در اون فنر می ذارن تا توانایی ارتجاعی اون افزایش پیدا کند و بعد اونو روکش می کنن، مثل مبلای نشیمن و کاناپها که دارای بالشتک هستن. مبلمان موردی هم به اسباب و اثاثیه ای گفته می شه که بی قسمت بالشتک دار هستن، مثل: میز، ویترین،کابینت و قفسه. هر یه از این دو نوع مبلمان می تونن از اجناس مختلفی ساخته شن که عموماً انواع چوبی و غیر چوبی اون در بازارای ایران موجود می باشن. کلی جنسا مبله از چوب سخت (چوب جنگلی) یا چوب نرم ساخته می شن. چوب سخت به چوب درختانی مثل: ماهون (ماهاگونی)، گردو، افرا، بلوط، گیلاس، غان (توس)، ساج، و پی کان و چوب نرم هم به چوب درختانی مثل: کاج و صنوبر، ماموت (چوب سرخ)، و سدر گفته می شه. مبلمانی که از چوبای نرم ساخته شده باشه به مراتب از مبلمانایی که با چوبای سخت ساخته می شن ارزانتره.

 

 

 

یکی از چند تا نکته مهم در خرید مبلمان فوم و اسفنج مبله. معمولا تشکای دبل یکی از مناسب ترین نوع تشکیه که در ساخت مبل مورد استفاده قرار میگیره؛ چراکه خیلی آسون قابل شست و شو هستن. نکته دیگری که در فوم مبل باید دقت کنین اینه که فوما از نوع سرد باشن یا اگه به جای فوم در ساخت مبل از اسفنج استفاده شده، اسفنجا ۳۰ کیلویی باشن. بد نیس بدونین یه جور از فوم به نام فوم گرم در بازار به کار میره که به ۳ ماه نکشیده توانایی خودشو از دست داده و در اصطلاح می خوابد.

 

چقدر فضا داریم؟ یکی از نکاتی که هنگام خرید مبل باید به اون توجه کنین اینه که چقدر فضا دارین. اندازه گیری دقیق فضا به شما این کمک رو می کند که اندازه و اندازه دقیق جنسی رو که لازم دارین، به دست بیارید. شما واسه یه فضای کوچیک به چه وسایل واقعا لازم نیاز دارین؟ یه فضای وسیع ممکنه این معنی رو بده که مبلمان شما به یه جور به شکل پراکنده چیده شده ان. درست مثل قطعات کوچیکی که روی سطحی ریخته شده باشن و به یه جور القاگر بی نظمی خواهند بود. شما باید با در نظر گرفتن اندازه فضای خود و مبلمانی که می خرید، فضای زندگی خودشو جذاب و منظم کنین.

 

 

 

چرا مبلمان در دکوراسیون داخلی نقش خیلی مهمی رو اجرا می کند؟ می دانید مبلمان در دکوراسیون داخلی منازل و محیط کاری نقش خیلی مهمی رو اجرا می کند؟ منظور از دکوراسیون داخلی ایجاد یه فضای نو و خلاقانهه که با روش پیشرفت تکنولوژی و مدهای سال و هم اینجور ایده های به روز و خلاقانه همراهه. الان مبلمان به عنوان یه ابزار مهم و اساسی در طراحی دکوراسیونای مختلف نقش اصلی رو اجرا می کند و اثر اون بر زیبایی و متفاوت بودن محیطای داخلی بر همه رو شده. فرقی نمی کند که شما مبلمان رو واسه چه مکانی می خواین و یا اینکه از چه مدل مبلمانی واسه دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنین. چون که این ملزومات شیک و فو ق العاده جذاب، با اجزای قشنگ و با کیفیتی که داره فضای داخلی شما رو به یه جای متفاوت تبدیل می کند. همونجوریکه می دانید هر یه از محیطای گفته شده مثل منازل و محیطای کاری و اداری المانای مربوط به خودشو دارن که اگه در انتخاب این المانا آخر دقت لازم رو به کار گیریم خیلی آسون می میتونیم فضایی شیک و منحصر به فرد همراه با آرامش و لذت رو واسه خود و اطرافیان بسازیم. افرادی که به ایجاد یه فضای داخلی شیک و قشنگ معتقد هستن، به روشنی می تونن نقش و اثر مبلمان رو در چیدمان و دیزاین یه دکوراسیون عالی در یابند. این جور افراد خوش سلیقه، می دانند که نحوه ی چیدمان و انتخاب یه مبلمان قشنگ، نقش خیلی مهمی رو در حفظ زیبایی محیطای مختلف مثل پذیرایی و نشیمن منازل و محیطای کاری داره.

واسه ورود به سایت روی لینک زیر کلیک کنین :

مبل

https://arasofa.com/