سئو با فیس بوک

بهینه سازی سایت فیس بوک واسه یا با فیس بوک چیجوریه؟ فیسبوک بر یا رتبه بندی سایت موثره؟ بله. حتی بیشتر از چیزی که تصور می کنین. فیس بوک نقش مهمی در بهینه سازی و داره.

سئو

• ساخت لینک از راه اشتراک گذاری
• ایجاد ترافیک به سایت
• جذب مخاطبان در رابطه
• بهبود شانس دیده شدن

بازاریابی اینترنتی و سئو با فیس بوک

بازاریابی در فیس بوک چقدر واسه سئو مهمه؟
طبق گزارش MOZ، سیگنال شبکه های اجتماعی یکی از ۱۰ عامل موثر رتبه بندی سایته. اونا تاثیر مستقیم بر الگوریتم جستجوی گوگل ندارن اما اتحاد زیادی بین سیگنال شبکه های اجتماعی و سئو هست. اشتراک گذاری مطالب شما در فیس بوک به وسیله بقیه، یعنی نمایش شما شما واسه مخاطبان بیشتر. دید بیشتر، به معنی کلیک بیشتر بر لینک هاست. اندازه کلیک بالا (click-through rate) بمعنی افزایش ترافیک به عنوان عامل مهم رتبه بندی و پیشرفت در فیس بوکه.
گزارش MOZ شامل لیستی از سیگنال شبکه های اجتماعیه که رابطه مثبت با رتبه بندی جستجو دارن. فیس بوک (تعداد اشتراکا، نظرات و لایکا) در بالاترین جایگاه جدول با بیشترین تاثیر و پس از اون اشتراک گذاری گوگل پلاس، تعداد اشتراک گذاریا، تعداد لایک و تعداد نظرات در فیس بوکه. بازاریابی اینترنتی و با فیس بوک بطور غیرمستقیم بر رتبه بندی سایت شما موثره.

پیشرفت رتبه بندی سایت و سئو با فیس بوک

۱ – با فیس بوک نیازمند اشتراک گذاری محتوا (لینک) شما به وسیله کاربران دیگه س.
۲ – توجه دوستان اونا به محتوای شما (افزایش دید)
۳ – کلیک روی لینک شما (افزایش CTR اندازه کلیک بالا)
۴ – بازدید از سایت شما (افزایش ترافیک)
۵ – در آخر اونا درگیر محتوای شما می شن (کاهش Bounce Rate (اندازه پرش))
پیشرفت رتبه بندی سایت و سئو با فیس بوک به وسیله سه عامل اندازه کلیک، ترافیک سایت و اندازه پرش به عنوان مهمترین فاکتورای رتبه بندی سایت انجام می شه.

کلمات کلیدی در سئو با فیس بوک

بهینه سازی محتوای سایت شما و Meta Data به وسیله کلمات کلیدی در سئو با فیس بوک رتبه شما رو پیشرفت میده. اما به کار گیری کلمات کلیدی در شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر شما داره؟
هنگام جستجو واسه کلید واژه خاص در گوگل، یافته های رسانه های اجتماعی با وارد کردن نام اونا نشون داده می شن. اما جستجو در شبکه های اجتماعی واسه کلید واژه خاص، لینک و محتوای اشتراک گذاشته شده رو نمایش میده. افزایش دید در شبکه اجتماعی فیس بوک به شما در جذب مخاطب با ایجاد محتوای متناسب طبق کلید واژه جستجو شده کمک می کنه. تا وقتی که محتوا واسه کاربران به درد بخور باشه، خوندن رو ادامه میدن یعنی زمان بیشتری در سایت شما می گذرونن که در کم شدن اندازه پرش موثره اینه با فیس بوک.