مرکز مشاوره صادقیه

مشاوره دادن پند و اندرز نیس ، جواب دادن به سوالات و یافتن راه حل مشکلات نیس ، دستور دادن و تعیین تکلیف کردن نیس ، دادن اطلاعات نیس ، جدا سازی و بررسی مراجع هم نیس

«مشاوره یه جریان یادگیریه که از راه رابطه بین دو نفر انجام میگیره . در این رابطه مشاور با داشتن مهارتها و صلاحیتهای علمی و حرفه ای می کوشد مراجع رو با روشهای منطبق بر نیازمندیهایش کمک کند تا بیشتر خودشو بشناسد و بینشی رو که به این راه نسبت به خودمون بدست میاره در رابطه اش با هدفهای مشخص واقعی و درک شده بطور موثری مورد استفاده قرار بده و بالنتیجه فردی خلاقتر و خوشحال تر در جامعه خود بارآید .

مشاور و وجود مکانی واسه مشاوره به کمک می کند تا بتونن راه حل مشکلات و جواب سوالهای بی جواب خودشو یافته و آلام خودشو آرامش دهد .

مشاوره عبارته از یه رابطه رودررو . به این راه مشاور با تموم شناختی که از خصوصیات اخلاقی و عاطفی و شخصّیتی مراجع داره به کمک اون می شتابد تا اون خودشو بهتر بشناسد ، به استعدادهای پنهون خود پی ببرد ، راه استفاده از تواناییا و امکانات رو بهتر دریابد و مسئولّیت کارا و رفتار خودشو به عهده بگیره تا فردی سازنده باشه و بتونه با مشکلات بهتر جنگ کند میشه گفت که مشاوره یه جور یادگیریه که مشاور به کمک خود مراجع آموزشهای لازم رو جهت خود شناسی به اون می ده تا اون بتونه در علاوه بر حفظ شخصّیت خود با محیط و اطرافیانش هم صلح پیدا کند .

 

نظریه ویلیامسون چیه ؟ ویلیامسون شخصیه که روی مشاوره تحقیقاتی مستقیم انجام داده نظریه او بدین صورت هکه او مشاوره رو یه جور نگاه کلینیکی می داند و می گه که هدف از روان درمونی و مشاوره سازندگی شخصه ، ولی مشاوره دامنه اش وسیع تره و محدود به مسائل عاطفی ، تضادا وارزشها نمی شه .

ویلیامسون می گه که نقش تکنیک مشاوره طبق نوع مشکل ، نیاز مراجع و محیط و موقعیّت متفاوته و نمیشه یه روش و تکنیک رو در مورد همه مراجعه کنندگان و در تموم موارد استفاده کرد.روش ویلیامسون بیشتر ، جنبه آموزشی داره ، چون اون معتقده که مراجعه کنندگان بی راهنمایی مشاور نمی میتونه مسائل و مشکلاتش رو حل کند ، بلکه باید در این کار به اون کمک و کمک شه . مشاور باید پس از کسب اطلاعات لازم با کاربرد روشهای بقیه علوم به مراجع کمک کند . بشر به طرف کمال پیش میره وذاتاً عاقل ودارای استعدادهای جالبه ، ولی به تنهایی قادر نیس که خودش رو کامل کند و باید به اون کمک  شه . مشاور کسیه که این نقش رو اجرا می کند و منبع قدرتیه که می میتونه از این نقش رو انجام بده . به همین دلیله که روش ویلیامسون رو روش مشاور مرکزی هم میگن .

ویلیامسون شش مرحله برا ی مشاوره کلینکی اشاره کرده . این مراحل عبارته از :

  • جدا سازی وتحیل : در این مرحله مشاور به جمع بیاری اطلاعات درمورد استعدادها ، خواستها، علایق ، وضع سلامت جسمی ، تعادل عاطفی و بقیه خصوّصیات مراجع می پردازد و بعد این اطلاعات رو با تصویری که مراجع از خودش داره مقایسه می کند .
  • ترکیب : در این مرحله به اطلاعات گرد بیاری شده نظم و ترتیب داده می شه و مشاور و مراجع ، هر دو در جست وجوی یافتن هماهنگی بین این اطلاعات بر بین .
  • تشخیص : در مرحله سوم مشاور ، نوع ناراحتی رو تشخیص میده و اون رو به ترتیبی منطقی میگه .
  • پیش بینی : در مرحله پیش بینی مشاور درمورد چگونگی مشکل در آینده نظر میده .
  • مشاوره : مرحله مشاوره ، مرحله درمانیه ، یعنی یه رابطه تعلیم و تربیّتی در بین مشاورو مراجع ساخته میشه . اگر این مرحله طبق یه تشخیص درست بنا شه مفید و مؤثّر هستش ، چون در این مرحله که مراجع در مورد علل و موجبات ناراحتی خود آگاهی می یابد . ضمنا در مورد مشکل خود د رآینده فکر می کند ، در مورد تغییر و اصلاح وضع فعلی و وسایلی که باید به کار رود به تفکر می پردازد و در مورد ‎اون چیزی که باید انجام دهد تا این تغییرات و اصلاحات صورت پذیرد تصمیم می گیرد . در تموم این موارد ، مشاور به اون کمک می کند تا بیشترین حد استفاده رو از نیروهای خود بکنه و در اون تعادل و موافقت ایجاد شه .
  • پی گیری : مرحله ایه که نتیجه مشاوره و روان درمونی رو نشون میده و معلوم می داره که مراجع در روبرو شدن بامشکلات آْتی چه می کنن .

 

خدمات مرکز مشاوره صادقیه  و مرکز مشاوره فرمانیه :

مشاوره تلفنی با موبایل ، مشاوره خیانت زناشویی و بی وفایی در زن و شوهر  ، مشاوره خونواده و مشاوره زناشویی  ،مشاوره طلاق، مشاوره پیش از ازدواج  ، مشاوره جنسی و درمان مشکلات جنسی  ، مشاوره کودک ، مشاوره و روانشناسی تخصصی نوجوانان و جوونا  ، نوروتراپی بر مبنای TDCS  ، نوروفیدبک یا نوروتراپی ، درمان مشکلات روانشناختی مانند افسردگی ، دلهره ، انواع فوبیا و ترسای مرضی ، مشکلات خواب ، مشکلات جنسی و …