مزیت استفاده از روش لوله بازکنی با فنر

روش کار

ساختار فنر لوله بازکنی از موتور و فنر ایجاد شده. موتور لوله باز کن فنری وسیله ای به شکل دریل هکه فنر به سر اون وصل می شه. فنر لوله باز کن هم فنری متناسب با لوله هکه باید انعطاف لازم رو داشته باشه تا درون خم شدن لوله بتونه خم شه.ر به خاطر استفاده از این دستگاه باید فنر رو به سر دریل یا موتور مخصوص وصل کرد و سر فنر رو درون لوله فرو برد. به دنبال اون موتور رو روشن می کنیم تا فنر شروع به چرخیدن کند. وقتی که موتور روشن شد و فنر لوله باز کن به چرخش در اومد، به آهستگی فنر رو به درون لوله فشار بدین. این عمل رو تکرار کنین تا فنر به مقدار بیشتری درون لوله وارد شه و به قسمت گرفتگی لوله برسد. وقتی که نوک فنر به گرفتگی لوله برسد باعث حرکت خاک و مواد جامد سخت داخل لوله می شه و اونا رو به طرف چاه هدایت می کند.

امتیاز استفاده از روش لوله بازکنی با فنر

  • این روش واسه همه انواع گرفتگیا به خاطر انعطاف بالای فنر کار امد بوده و عادی ترین روش همه شرکتای لوله بازکنی وتخلیه چاه هستش.
  • اگه گرفتگی درون لوله از جنس شیشه و یا از جنس سخت باشه فنر ان رو با نیروی فنر طبق قانون فیزیک خورد میکند و لوله رو باز میکند.
  • فنر در روش لوله بازکنی با فنر می میتونه همه پرزا و ریشهای احتمالی رو به داخل خود کشیده و گرفتگی رو برطرف کند.
  • سر فنرای لوله بازکنی به صورتی ساخته می شه تا هرگونه گرفتگی رو خراب کردن کرده و حرکتی به طرف جلو داشته باشن و همه اشیا رو از سر راه خود بردارند.
  • روش لوله بازکنی با فنر واسه گرفتگیای سخت خیلی کاربرد داره قسمت سر فنر قابل تغییر واسه انواع گرفتگیا هستش.
  • در روش لوله بازکنی با فنر واسه انواع مکانا فنرای مخصوص با طولا متفاوت استفاده می شه واسه مثال در لولهای ظرفشویی از فنرای باریک و در لولهای بلند فاضلاب از فنرای کلفت تر استفاده می شه که تخصص لوله بازکن  در این تاثیرگذار هستش.
مطلب دیگر :  کاشی بین کابینتی

 

Recommended Articles