دیجیتال مارکتینگ و سئو

مسیر دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷

صدای پای بهار، خواب و خیال خزان رو بر می آشوبد و بوی بیداری و حرکت بهار، عالم رو فرا می گیرد. نسیم از خواب بر می پاشه. خاک، تکون می خورد و آزادی جون تازه ای می گیرد. نبض باغچه می تپد و درختان به تولدی دوباره فراخوانده می شن. زمین، بار سنگین خود رو وامی نهد و آسمون، خورشید درخشانش رو ارزانی زمین می کنه … و بهار میاد. در مقاله حاضر به بررسی راه دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷ می پردازیم.

در سالی که گذشت دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین دچار تحولات گسترده و بزرگی شد. بازوای دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارا پر رنگ تر ظاهر شدن. نقش این بازوا و کانالای ارتباطی در بهبود فروش شرکت ها، کار و کاسبی ها و کسب و کارا به شکلی بود که گرایش به این وسیله در طول سال ۹۶ به طور زیادی زیاد شد. راه دیجیتال مارکتینگ از ۹۶ تا ۹۷ تغییرات بسیاری کرده و می کنه که در ادامه اشاره می شه.

ایمیل مارکتینگ، به کار گیری شبکه های اجتماعی، بهینه سازی سایت (سئو)، تبلیغات کلیکی و … از جمله مواردی بود که موفقیت کسب و کارا رو رقم می زد. در طول سالی که گذشت روش هدف دار های مختلفی در دیجیتال مارکتینگ در پیش گرفته شد که تصمیم گیری بر اساس داده، شخصی سازی کردن، تبلیغات غیر مستقیم، روش هدف دار های موبایلی از اون جمله بودن. کلا تغییر دیجیتال، از راه نوآوری در مدل کسب‎و‎کار، ارتقای فرایندهای اصلی سازمان و جذاب‎سازی بیشتر تجربه مشتری صورت قبول کرد.

اما، سال ۹۷ واسه دیجیتال مارکتینگ، بر اساس گفته کارشناسان و صاحب نظران، سالی پر از پیشرفت و گسترده شدنه. پیشرفت روش های هدف دار موبایل مارکتینگ به گونه ای هستش که حتی گوگل واسه رتبه بندی سایت ها به سرعت بارگذاری صفحات سایت در موبایل نمره می دهد. در سال جدید پیش بینی می شه که مردم به خرید های اینترنتی اطمینان بیشتری پیدا کنن، مشکلات تغییر دیجیتال از بین میرن تا کاربران خریدهای مطمئن تر و راحت تری داشته باشن، تردیدها و نهضت های ضد ماشینی شدن، مشکلاتی هستن که مدتهاس در مقابل پیشرفت دیجیتال قرارگرفته ان. نمی تونیم توابع دیجیتال رو که گامیه منطقی به طرف بهره وری بیشتر، ندیده بگیریم. Big Data گسترده می شه و ظرفیت فناوری در برابر اینجور مسائل پیچیده دنیای دیجیتال افزایش پیدا می کنه و هم اینکه به دنبال پیشرفت دنیای دیجیتال برنده ها گسترش پیدا می کنن که شناخته شدن اونا رو به دنبال داره.

جامعه ای که نسبت به دنیای دیجیتال آگاه تر باشه، اون رو بیشتر درک می کنه. قدرت انتخاب ها بیشتر می شن و در نتیجه، مردم تمایل بیشتری بر تعامل با برنده هایی رو دارن که علم های به درد بخور، به روز، مناسب و دلسوزانه رو ارائه میدن.

امیده که در سالی که پیش روست، بتونیم در دنیای دیجیتال قدم های بزرگی ورداریم.

نوروز باستانی و فرارسیدن سال ۱۳۹۷ هجری شمسی بر شما همراهان همیشگی مبارک.