فناوری

معرفی اپلیکیشن ImageMeter؛ سنجش اندازه اشیاء با گرفتن عکس

مطمئنا هیچ کدوم از شما واسه ساخت یه کمد دیواری یا متر کردن کف خونه از موبایل استفاده نمی کنین. اما جالبه بدونین که موبایل شما از پس این کار هم بر میاد. اپلیکیشن ImageMeter که امروز تقدیم حضورتون می کنیم مثال بارزیه از این که موبایلا واسه اندازه گیری وسایل تا چه حد می تونن دقیق و کاربردی ظاهر شن.

به لطف این اپ کاربردی می تونین با گرفتن عکس از وسایل ابعادشان رو با دقت قابل قبولی سبک سنگین کنین، طوری که واسه یه تخمین معمولی به متر و خط کش و گونیا احتیاجی نداشته باشین. اما ImageMeter این اندازه گیری رو بر چه مبنایی انجام میده؟

جواب ساده س!: فرمولای مثلثاتی، از جمله قضیه فیثاغورث که مطمئنا با . ImageMeter واسه اندازه گیری ابعاد وسایل به یه شاخص اندازه گیری احتیاج داره، چیزی که نسبت به اون بتونه اندازه همه چیز رو تخمین بزنه. این شاخص یا اندازه رو شما واسه اپلیکیشن تعریف می کنین.

مثلا اگه بخواین درب و پنجره های یه اتاق رو اندازه بگیرین، کافیه از محل مورد نظرتون عکس گرفته و یه وسیله در همون محیط (که اندازه اش رو به طور دقیق میدونید) رو به عنوان یه شاخص اندازه گیری به اپلیکیشن بشناسانید. در این صورت اپلیکیشن نسبت به اون وسیله و به کمک فرمولای ریاضی، ابعاد بقیه وسایل در تصویر رو براتون تخمین می زنه که دقت بسیار خوبی در این کار داره.

طول وسایل، زاویه ها، اجسام دایره ای شکل و محیطای چند ضلعی مواردی هستن که با تکیه بر شاخصای اندازه گیری جداگونه به وسیله ImageMeter اندازه گیری می شن. حالا خوبیش اینه دقت این اندازه گیری بسیار بالاست، و تموم گوشه ها و زوایایی که اندازه می گیرین با اعداد و ارقام کامل در تصاویر ذخیره می شن.

یه توانایی بسیار خوب ImageMeter اینه که هر زمان که خواستین، می تونین بخشای جور واجور عکسای قدیمی رو هم اندازه گیری کنین. این ویژگی واسه وقتی کاربرد داره که مثلا اندازه گیری یه وسیله خاص رو پس از ترک محیطی از یاد برده باشین.

واسه افزایش دقت ImageMeter، وسیله دیگری هم می تونن به کمک اون بیان. این اپلیکیشن از مترهای لیزری واقعی هم پشتیبانی به عمل می آورد، پس با نصب این دستگاه ها به موبایل می تونین هم دقت تخمین هاتون رو زیاد کنین و هم تجربه آسون تری از کار با اون داشته باشین.

ImageMeter در دو نسخه رایگان و حرفه ای منتشر شده که با خرید نسخه دوم می تونین به طور نامحدود در اون به اندازه گیری پرداخته و واترمارکا رو از خروجیای اون خط بزنین.

امکانات این اپلیکیشن بسیار زیادن و کار با اونا دقت و حوصله زیادی رو می خواد، به خاطر همین شاید اوایل کار با اون کمی گیج و گمراه شید. اما حالا خوبیش اینه پیشرفت دهنده اپلیکیشن تو یه ویدیوی کوتاه به آموزش کامل کار با اون پرداخته که پیشنهاد می کنیم تماشای اونو از دست ندین.

[دانلود اپلیکیشن به کمک ربات تلگرام apk_dl]

ImageMeter

  • ImageMeter
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Dirk Farin
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۳٫۷ مگابایت

دانلود

بیشتر بخونین:

۹ دلیل واسه اینکه از گوگل کروم به فایرفاکس مهاجرت کنین

معرفی اپلیکیشن آیین آموز؛ یه قدم تا گواهینامه