معرفی بازی Atomas؛ شیمیدان ها

این روزا الهام از دنیای علم و ساخت عنوانی براساس اونا به سوژه جالبی تبدیل شده. خود پیشرفت دهندگان هم تونسته ان با پرداخت مناسب به ایده ها تجربه ای فراموش نشدنی به وجود بیارن. کار واقعا سختی به نظر می رسه. تصور کنین دست روی چیزی می ذارین که شاید خیلیا علاقه نداشته باشن. پس چاره ای ندارین به شکلی المانا رو به کار بگیرین تا کسائی که دل خوشی از دنیای علم هم ندارن لذت ببرن.

اتفاقا چند روز پیش به معرفی یکی از بهترین عناوین این سبک با نام Euclidea 3: Geometric Constructions پرداختیم که با ترکیبی عجیب از دنیای ریاضیات و المانای پازل نشون داد اثبات قضیه های هندسه لذت بخش تر از چیزی هستن که فکر می کنین. تموم این حرفا رو زدیم تا بگیم Atomas یکی از همین عناوینه، فرقش اینه که المانای «آموزشی» کم شده و سازنده تلاش کرده تا تجربه ای سرگرم کننده به مخاطب هدیه بده.

بازی ۱۲۴ اتم با شماره های جورواجور داره. اگه اتمای مشابهی که کنار همدیگه هستن رو از بین ببرین، بسته به تعداد اونا، اتمی با شماره بالاتر به وجود میاد. این کار هم تا جایی که ببازید ادامه داره.

گیم پلی Atomas براساس علم شیمی و اتما ساخته شده. بیایید اول فضای بازی رو تجسم کنیم تا بهتر بتونیم ساختار هاش رو توضیح بدیم. Atomas دارای محیطی دایره ای شکل بوده و اتما هم دور و بر همین فضا قرار می گیرن. هر بار به شما اتمی داده می شه تا بتونه به جایی که می خواین بفرستید. طبیعتا باید تلاش کنین تا اتمای مشابه رو کنار همدیگه بذارین تا بعدا امتیاز بیشتری به دست بیاره.

اینجاس که فرق بزرگ Atomas با عناوین مشابه خود رو نشون میده. معمولا گیم پلی اینجور بازیایی این جور هستن که پس از قرار گرفتن چندین وسیله هم رنگ، اونا پنهون شده و امتیاز می گیرین. اگه هم محیطی که بازی جریان داره از اشکال موجود پر شه، خواهید باخت. Atomas این جور نیس. هر چند بار، جای اتما طلسمای شانسی که هر کدوم کارایی متفاوتی دارن، ظاهر شده و اگه اونا رو به سمت اتما بفرستید امتیاز می گیرین.

به تصویر سمت چپ نگاه کنین، چیزی که وسط می بینین طلسم قرمز رنگه. اصلی ترین طلسم بازی همین بوده و با پرتابش به سمت زنجیره هایی که بیشتر از دو اتم، اونا رو از بین برده و اتمی با شماره بالاتر می کنین.

شاید اول Atomas گیج کننده به نظر برسه، ولی با کمی انجام بازی خیلی راحت می تونین با مکانیزما اخت بگیرین. بدیش اینه همین مسئله موجب گشته تا بعضی کاربرها امتیازات پایینی Atomas بدن. پس زود از تجربه بازی دست نکشید. از دیدگاه گرافیکی و طراحی محیطی، سادگی و رنگ بندی اتما خوب با المانای گیم پلی ترکیب شده و جذابیت این عنوان رو زیاد شدن.

بخش شنیداری هم با وجود نقش کمش می تونه تا جذابیت بازی رو زیاد کنه. Atomas یکی از آسونترین بازیای اعتیادآور اسمارت فونا هستش. شاید با تماشای تصاویر این عنوان با خودتون بگید ساخته Max Gittel چی داره که تونسته بازیکنا رو این جور عاشق خود کنه. کافیه به انجام بازی بشینین تا گذشت زمان رو از یاد ببرین. Atomas حجم کمی داره، تجربه اش رو از دست ندین.

Atomas

  • Atomas
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Max Gittel
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۲٫۸ / ۱۴٫۳ مگابایت

دانلود