معنی کلمه عشق

.

در این مقاله من ندا میرشکاری به بررسی معنی کلمه ی عشق می پردازم.

 

عشق چیه؟

واسه دانستن تعریف عشق، اول باید بدونیم عشق چیه عشق مجموعه ای از احساسات مثبت نسبت به طرف مقابله، از نظر وجود این احساسات شامل توجه، مراقبت، صمیمیت، نزدیکی و مثل غنی ترین تجربه های مردم هستن.

بقیه امتیازات زندگی مشترک یعنی صمیمیت، با هم بودن، رسیدگی به همدیگه، امنیت عاطفی و خیلی از جنبه های دیگه که روح خسته تون رو آرامش می بخشد و با یأس ها و دلتنگی هاتون کنار میاد و با شما در هیجانات زندگی و اتفاقات خوب و بد اون شریک می شه.

احساس عشق بین دو جنس مخالف مهمترین پاداش و بهترین احساسیه که هر آدمی میتونه تجربه کند. بی عشق و علاقه و ضمنا بی برخورداری از علاقه بقیه جسم و روح انسانی پژمرده می شه و می میرد. در درون عشق و عاشقی تمایل طبیعی و عشق موجود بین دو دلداده، خیلی از گرفتاری ها رو حل می کند.

رابطه تولد و عشق

عشق پدیده ای آموختنیه عشق یه حس عاطفیه روان شناسا و انسان شناسا در تحقیقات و بررسی های بی شمار خود به این نتیجه رسیده ان که عشق آموختنی و احساسی فرا گرفتنیه.

رفتار بیشتر ما به گونه ایه که گویا عشق آموختنی نیس بلکه خصوصیتیه که هر آدمی در انتظار یه معجزهه که از دورن بشکفد و به سطح بیایید. همه آدم ها تموم عمر خودشو تا رسیدن به این زمان صبر می کنن. بیشتر عمر خودشو در جستجوی عشق می گذرانیم می خواهیم در عشق زندگی کنیم و می میریم بی اونکه هیچوقت حقیقتاً اون رو کشف کنیم. بیشتر ما هیچوقت عشق رو نمی آموزیم در عشق سر گرم می شیم و ادعای عشاق رو در می بیاریم و عشق رو به بازی می گیرم.

تعریفی که کراس لند از عشق می کند خیلی احساساتی و عاشقانه نیس. عشق هنگامی پدید میاد که نیازای دیگری از نیازای خودتون مهم تره.

چیستی عشق؟
وقتی عشق رو بین فرد با فرد دیگه یا پدیده ای رو توضیح می کنیم که در درون اون احساس خیال انگیز و هیجان بالایی دیده شه؛ چیزی که در سطوح عادی دوستی و رفاقت وجود نداره.

در این بین به نظر می رسد افرادی که دارای منبع کنترل بیرونی بوده و پایه رفتارهای خودشو در درون خود نمی دانند، احتمال بیشتری می رود که موارد بیشتری از «به دام عشق افتادن» رو در طول زندگی خود تجربه کنه.

شاید نزدیک ترین معنی به عشق، دوست داشتن باشه. عشق و دوست داشتن هر دو نگاه هایی هستن که فرد در مورد شخص دیگه تجربه می کند. بین این دو معنی فقطً یه اتحاد مثبت متوسط هست.

این موضوع به این معناست که گرچه این دو با هم هم جهت و هم جهت هستن ولی حتماً یه پدیده واحد نیستن.

بررسی شرکت کنندگان در پژوهشی نشون داد که افراد همسرشان رو فقط کمی بیشتر از دوست هم جنس شون دوست دارن، اما خیلی بیشتر از دوست، عاشق همسرشان هستن.

مثل نتایج جالب توجه اینکه نمره مردها در اندازه های دوست داشتن و عشق ورزیدن اتحاد بالاتری داشتن و این به اون معناست که شاید مردها درباره وجود واقعی احساساتشان بیشتر سردرگم هستن، در حالی که زنان توانایی بیشتری در تشخیص این فرق های ظریف دارن.

واسه ایجاد درک بهتر تعدادی از فرق های اندازه دوست داشتن و عشق ورزیدن در ادامه آمدهه:
موارد دوست داشتن:
–    من فکر می کنم که … بالا العاده سازگاره.
–    من فکر می کنم که … یکی از افرادیه که احترام زیادی به من می گذارد
–    من فکر می کنم که … و من، ً مثل همدیگه باشیم.
موارد عشق ورزیدن:
–    اگه من هیچوقت نتونم با … باشم، بیچاره میشم.
–    من احساس مالکیت زیادی نسبت به … دارم.
–    من تقریباً هر کاری رو واسه … انجام میدم

عشق در دل شما گذاشته نشده تا همون جا بمونه تازمانی که عشق رو به بقیه نبخشایید عشق نیس.

عشق الهی ثروت، توانگری، امید، روشن بینی، قدرت، آرامش، شفا می بیاره پس ازاین رو در بخشش اون خساست به خرج ندید.