نحوه انتخاب رشته در سال 98

باشه واسه انتخاب رشته کنکور 98 باید دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 عوامل زیادی نقش دارن .. چون امسال دو سری سوال در کنکور 98 طرح شده بود.باید دید که دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 نظام قدیم و نظام جدید چون منتشر می شن. دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 سراسری رشته های مختلف مثل دفترچه انتخاب رشته تجربی 98 انتخاب رشته ریاضی 98 انتخاب رشته انسانی 98 و انتخاب رشته هنر و زبون 98 به ترتیب منتشر می شه.که باید اول واسه شروع فرآیند دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 رو انجام بدید.

عوامل زیادی بر انتخاب رشته 98 دانشگاهی اثر می گذارند که باید واسه عبور به شکل اصولی از این مرحله زندگی، به اون ها توجه کرد. بعضی از این عوامل به فرد و برخی دیگه به جامعه بر می شه. مهم ترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل در این مقاله بررسی شده.

 

1- بازم صحبت از علاقه


یکی از مهم ترین مسائلی که هنگام انتخاب رشته کنکور 98 باید به اون توجه شه، علاقه فرده. علم آموزا و خونواده های داوطلبان کنکور باید بدونن که خیلی از دانشجویان به خاطر این که به رشته تحصیلی خود علاقه نداشته ان، ترک تحصیل کرده ان و تعدادی دیگه هم نتوانسته ان در رشته خود موفق باشن. داوطلبان بهتره قبل از هر اقدامی، زمینه علایق خودشو شناسایی و هنگام انتخاب رشته به اون توجه کنن. این یه هفته فرصت خیلی خوب و البته مهمی واسه کشف این علاقه که به کمک یه مشاور، مقدورتر هم میشه.

 

2- با خودتون خلوت کنین

در انتخاب رشته سراسری 98 به استعداد و توانایی های علمی خود توجه کنین. برای مثال اگه می خواهید معماری بخونین، باید استعداد کارهای هنری داشته باشن پس با خود خلوت کنین و به خود بگید من استعداد لازم واسه تحصیل در این رشته رو دارم یا نه؟ خلوت کردن در این روزها، باعث می شه تا در آینده از تصمیم تون پشیمون نشوید.

 

3- نگاهی به بازار کار داشته باشن

به بازار کار رشته در نظر هم توجه کنین. هدف از دانشگاه رفتن، درس خوندن و مدرک گرفتن نیس و در کنار افزایش سطح آگاهی و پیدا کردن یه سطح علم بالاتر، بحث اشتغال هم مهمه چون هدف خیلی از دانشجویان واسه ورود به دانشگاه، یافتن شغلی خوبه. بنابراین قبل از این که چار سال از بهترین سال های عمرتان رو بگذرانید، به این نکته توجه کنین. به سراغ چند نفری برید که علم یاد گرفته این رشته هستن و حتما با اون ها مشورت کنین.

 

4- خودتون رو از کنکور سال آینده محروم نکنین

سوالات کنکور 98 رو بررسی کنین و از راه دانلود سوالات کنکور 98 سطح سوالات کنکور 98 و آمادگی خودشو واسه شرکت دوباره در کنکور بررسی کنین. با توجه به محرومیت از انتخاب دوره های روزانه به مدت یه سال در صورت انتخاب این رشته ها و قبولی در اون ها در سال جاری، دقت کافی داشته باشن چون اگه در رشته روزانه پذیرفته شید و انصراف بدین، سال بعد امکان انتخاب رشته های روزانه رو نخواهید داشت و فقط باید به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه امیدوار باشن. با باخبر شدن از این نکته، انتخاب رشته کنین.

 

5- در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 شرکت کنین

هم اینجور شما داوطلبان کنکور 98 واسه انتخاب رشته در دانشگاه آزاد 98 باید به دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98  اقدام کنین و از راه همین لینک دفترچه انتخاب رشته آزاد 98 رو هم بررسی کنین.