همه چیز درباره زودانزالی

زیاد ترین مشکلات مربوط به مشکل کارکرد جنسی در مردها شامل مشکلات انزال، مشکل نعوظ و میل جنسیه. این مشکلات جنسی رو میشه با درمان علل فیزیکی و روان شناختی اصلاح کرد.تقویت نعوظ و درمان زود انزالی از علل عادی مراجعه مردها به کلینیکای مشاوره جنسیه.

روشهای نوین درمانی در کلینیک تخصصی سلامت جنسی کامشیار ازجمله درمان زود انزالی و تقویت نعوظ با شاک ویو، نگرانی درمورد این مشکلات  رو خیلی کاهش داده. .

زودانزالی

انزال زودرس یعنی انزال زودتر از وقتی که یه مرد خودش یا همسرش می خواد ، اتفاق می افتد. انزال زودرس یه شکایت جنسی دروغ. برآوردا متفاوت هستن، اما به تعداد 1 نفر ازهر 3  نفر میگن که این مشکل رو در برخی از زمانا تجربه می کنن.

زود انزالی تا وقتی که هرازگاهی  اتفاق می افتد، باعث نگرانی نمی شه. با این حال، ممکنه زود انزالی واسه شما تشخیص داده شه اگه:

همیشه و یا تقریبا همیشه در عرض یه دقیقه از دخول ، انزال بروز  می کند

قادر به تاخیر انزال بین مقاربت درتمام یا تقریبا تموم اوقات  نیس

احساس ناراحتی و ناامیدی می کنین و پس تمایل به از بین بردن صمیمیت جنسی دارین

هر دو عوامل روانشناختی و بیولوژیکی می تونن در انزال زودرس نقش داشته باشن. هر چند خیلی از مردها با احساس خجالت  در مورد اون صحبت می کنن، انزال زودرس یه مریضی زیاد و قابل درمانه. داروها، مشاوره جنسی و تکنیکای جنسی که  باعث تاخیر در انزال  میشوند و یا ترکیبی از اونا می میتونه به بهبود رابطه جنسی و درمان زودانزالی  کمک کند.

علائم

علامت اصلی انزال زودرس، نبود توانایی تاخیر در انزال واسه بیشتر از یه دقیقه پس از دخوله. با این حال، این مشکل ممکنه در تموم شرایط جنسی رخ دهد، حتی در هنگام استمناء.

انزال زودرس رو میشه به شکل زیر طبقه بندی کرد:

نا تموم(ابتدایی). انزال زودرس زودرس تموم و یا تقریبا تموم وقت شروع با اولین برخورد جنسی شماست.

اکتسابی(ثانویه) انزال زودرس اکتسابی پس از کارکرد طبیعی جنسی شما در تجارب جنسی گذشته بی مشکلات انزال شروع می شه.

خیلی از مردها احساس می کنن که دارای علائم انزال زودرس هستن، اما علائم اونا شامل تموم معیارهای تشخیص انزال زودرس نمیشه. عوضش این افراد ممکنه انزال زودرس  طبیعی داشته باشن که شامل دوره های انزال زودرس و ضمنا دوره های انزال طبیعیه.

مطلب دیگر :  پایان نامه رایگان مدیریت :بهره وری نیروی انسانی

خاطر دقیق انزال زودرس ناشناختهه. در حالیکه وقتی که فکر می شد تنها روان شناختیه، پزشکان حالا می دانند انزال زودرس، شامل رفت و امد پیچیده عوامل روانی و بیولوژیکی می شه.

علل روانشناختی

هنگامیکه می خواهیم ازهمه چیز درباره زود انزالی صحبت کنیم عوامل روانی از اولویتا هستن.
عوامل روانشناختی که ممکنه نقش داشته باشن عبارتند از:

تجربیات ابتدایی جنسی

سوء استفاده جنسی

داشتن تصویر ضعیفی از بدن

افسردگی

نگرانی در مورد انزال زودرس

احساسات گناه که تمایل شما رو به عجله در روابط جنسی افزایش میده

عوامل دیگری که می تونن نقش داشته باشن شامل موارد زیره:

مشکل نعوظ: د مردانی که در مورد لمس کردن یا حفظ نعوظ درزمان مقاربت جنسی دچار دلهره می شن ممکنه الگوی عجله ای واسه انزال داشته باشن که ممکنه سخت باشه.

دلهره :خیلی از مردها گرفتار به انزال زودرس هم دارای دلهره هستن – یا به طور خاص درباره کارکرد جنسی و یا مربوط به مسائل دیگه.

مشکلات ارتباطی اگه روابط جنسی رضایت بخش با همکاران دیگه داشته باشن که در اون انزال زودرس خیلی کم اتفاق می افتد ، ممکنه مسائل بین فردی بین شما و شریک فعلی شما به انزال زودرس شما دامن میزند .

علل بیولوژیکی

تعدادی از عوامل بیولوژیکی ممکنه به انزال زودرس کمک کند، مثل:

سطح هورمون غیرطبیعی

سطوح غیرطبیعی شیمیایی مغز به نام انتقال دهندهای عصبی

نا آرامی و عفونت پروستات یا مجرای ادرار

صفات ارثی

کاندوم

کاندوم ممکنه حساسیت آلت تناسلی رو کاهش دهد، که می میتونه به تاخیر انزال کمک کند.  . این  نوع از کاندوما شامل عوامل کم مثل بنزوکائین یا لیدوکائینه و یا از لاتکس کلفت تر واسه جلوگیری از انزال استفاده می شه.

بی حسی موضعی

واسه درمان انزال زودرس، بعضی از کرما و اسپریای بیحسی که شامل عامل کم کننده مثل بنزوکائین، لیدوکائین یا پریلوکائین هستن استفاده می شه. این جنسا 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی  به آلت تناسلی مالیده میشه واسه کاهش تحریک و کمک به تاخیر در انزال.

با اینکه عوامل بی حس کننده موضعی تاثیرگذار و قابل تحمل هستن، اما مشکلات جانبی پنهون ای دارن. برای مثال، برخی  مردها از، از دست دادن موقتی حساسیت و کاهش لذت جنسی رنج می برند. بعضی وقتا هم شرکای زن این اثرات رو گزارش کرده ان.

مطلب دیگر :  هزینه بازسازی ساختمان

داروهای خوراکی

خیلی از داروها ممکنه ارگاسم رو به تاخیر اندازند. هر چند هیچ یه از این داروها به طور خاص به وسیله اداره غذا و داروی آمریکا واسه درمان انزال زودرس تایید نمیشه، اما برخی از این داروها واسه این منظور مثل داروهای ضد افسردگی، ضد درد و مهارکنندهای فسفودی استراز 5 واسه این منظور  استفاده می شن. این داروها ممکنه به شکل موردی یا مصرف روزانه تجویز شن و ممکنه به تنهایی یا در ترکیب با بقیه روشای درمانی  تجویز  شن.

داروهای ضد افسردگی: مشکلات جانبی بعضی از داروهای ضد افسردگی ارگاسم رو به تأخیر انداختهه. به همین خاطر واسه جلوگیری از انزال، مهارکنندهای بازجذب سروتونین انتخابی (SSRIs) مثل اسکلیتوپام (Lexapro)، سرترالین (Zoloft)، پاروکستین (Paxil) یا فلوکستین (Prozac، Sarafem) استفاده می شن.

Paroxetine مثل اینکه که در بین  کسائی که واسه استفاده در آمریکا تایید شده، موثرترینه. این داروها معمولا 5 تا 10 روز طول می کشد تا شروع به کار کنن. اما قبل از دیدن اثر کامل، ممکنه دو تا سه هفته نیاز به درمان باشه.

اگه SSRIا زمان انزال خودشو بهبود ندهند، دکتر شما ممکنه کلومیپرامین رو از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای  تجویز کند. مشکلات ناخواسته داروهای ضد افسردگی ممکنه تهوع، چرت زدن، خواب آلودگی و کاهش میل جنسی باشه.

مشاوره

این راه و روش شامل صحبت کردن با یه ارائه دهنده سلامت روان در مورد روابط و تجربیات شماست. جلسات می میتونه به کاهش دلهره کارکرد کمک کند و راه های بهتر واسه مقابله با استرس رو پیدا کند. مشاوره بیشتر به شکل  استفاده با هم از دارو درمانی کمک می کند.

همسر شما ممکنه با تغییر در صمیمیت جنسی ناراحت شه. انزال زودرس ممکنه باعث شه که شرکا احساس وابستگی یا آسیب بیشتری داشته باشن. صحبت کردن در مورد این مسئله یه قدم مهمه، و مشاوره رابطه یا درمان جنسی ممکنه مفید باشه.

درمانای جانشین

وقتی بخوایم همه چیز درباره زود انزالی رو بدونیم باید ازیو
گا، مدیتیشن و طب سوزنی صحبت کرد.
با این حال، واسه آزمایش اثر این درمانا، تحقیقات بیشتری لازمه.

طبیعیه که هنگام صحبت کردن در مورد مشکلات جنسی خجالت بکشین، اما می تونید اعتماد کنین که دکتر شما مکالمات شبیه با خیلی از مردها دیگه داشته. انزال زودرس یه مریضی خیلی عادی و قابل درمانه.

منبع

Recommended Articles