عمومی

۶ درصد مردم دچار بیماری دیابت هستند

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگارانبه گفته رئیس پژوهشگاه غدد و متابولیسم بیمارستان شریعتی ۶ درصد مردم جامعه دچار مریضی دیابت هستن که دیابت نوع ۲ در سنین بالاتر شایع تره.

 

دکتر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار  بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  هر چقدر مردم لاغر تر شن و هر چقدر فعالیت فیزیکی داشته باشن، میشه به اونا قول داد که اندازه گسترش دیابت در اونا کم میشه البته بیشتر از نصف مردم از دیابت خود خبر ندارن.

 ترامادول به جای متادون قاچاق عرضه می شه

یکی از کارشناسان آزمایشگاه پزشکی قانونی در ادامه اضافه کرد: براساس آزمایشا و آنالیزی که در قرص متادون تقلبی شده نشون داده شده که استاندارد نیس و حتی رنگ و شکل ظاهری این دارو با اصل اونا فرق داره.

 جراحی روده بزرگ به روش لاپاراسکوپی

دکتر وقتی جراح در ادامه گفت: روشی که در مریضی التهاب روده بزرگ استفاده می کنیم جراحی سنگین روده بزرگ به روش بسته یا لاپارسکوپیه که دید بهتری در این جراحی داریم پس این نوع از جراحی دقیق تر و ظریف تره و به بافت آسیب کمتری می رسه و حتی مدت نقاهت مریض کوتاه تر می شه.

 مصرف میوه و فیبر از التهاب روده جلوگیری می کنه

یه جراح گفت: تغییر سبک زندگی، مصرف فست فودا و رژیم غذایی غلط باعث پایین اومدن سن دچار شدن به التهاب روده بزرگ شده، پس مصرف میوه و فیبر در رژیم غذایی و ورزش منظم به پیشگیری از این مریضی کمک می کنه./ع۲

دیابت