عمومی

۶ درمان خانگی برای شادابی پوست

روشای خونگی پوست سرحال

می خواید بدون هزینه زیاد پوستی قشنگتر و سرحال داشته باشین؟

به گزارش آلامتو به نقل از همشهری تندرستی؛ خیلی از افراد تلاش می کنن با به کار گیری شکلای جور واجور و اقسام جراحیای زیبایی جلوی روند پیری رو بگیرن اما بیشتر اونا تنها راه حلای موقتی هستن و حتی می تونن مشکلات دیگری رو هم به وجود بیارن. روشای خونگی واسه ، هم بی خطرتر هستن و هم احتیاجی به پرداخت هزینه سنگین ندارن. اگه شمام دوست دارین پوستی سرحال و بانشاط داشته باشین و نمی خواین سراغ روشای پرخطری مانند جراحیای زیبایی برید، شش روش معرفی شده در این صفحه رو انجام بدین.

آب کافی بخورین

هرچه سن بالاتر میره، بدنمون آب بیشتری از دست میده؛ پس تلاش کنین روزانه به اندازه کافی آب بخورین.

آب لیموترش واسه لکای پوستی

آب لیموترش تاثیر زیادی در کمرنگ شدن این لکای پوستی داره که می تونه ظاهر جوون تری به پوستتون بده. همه افراد وقتی پا به سن می ذارن ممکنه دچار این لکای پوستی شن. دلیل بروز این لکا، حساس تر شدن پوست به تابش آفتاب و در نتیجه آسیب دیدن بیشتر از قبل اون هستش.

آووکادو واسه جبران چربی از دست رفته پوست

چند آووکادو رو وردارین و محتویات داخل اونا رو جدا کرده و با هم مخلوط کنین. مایه به دست اومده رو روی صورتتون بمالید و بذارین به مدت حدود نیم ساعت روی پوستتون بمونه؛ بعد اونو با آب بشورید. آووکادو به دلیل داشتن روغنای لازم پوست در خود، تاثیر فوق العاده ای واسه حفظ سرحالی پوست داره.

روغن زیتون و سرکه واسه موهای خشک

پوست قشنگتر

موهاتون رو به مخلوط سرکه و روغن زیتون آغشته کنین و بذارین به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی سرتون بمونه. تنها وقتی این کار رو انجام بدین که درباره اون از پزشکتون سوال کرده باشین چون این مخلوط ممکنه اثرات دیگری روی آدمایی که حساسیت دارن یا دارو مصرف می کنن بزاره.

فست فود و غذای سرخ کردنی زیاد مصرف نکنین

مصرف فراوردهایی مانند گوشتای دودی و فراوری شده یا سرخ شده، سوسیس و کالباس، ادویه و سسای جور واجور، فست فودهای جورواجور، نوشیدنیای جور واجور و چیپس و سیب زمینی سرخ شده در تولید رادیکالای آزاد در بدن و مشکل در سلامت پوست موثر هستن و باید در مصرف این مواد بیشترین حد احتیاط رو به عمل آورد و تا حد امکان از خوردن اونا دوری کرد.

هر روز میوه و سبزی سالم و تازه بخورین

میوه ها و سبزیجات تموم مواد غذایی لازم واسه داشتن سلامت کامل رو دارن و شامل ویتامین و مواد معدنی ان. اونا به ما کمک می کنن سمومی رو که همه روزه با اونا سروکار داریم از راه سیستم گوارشی دفع کرده، اندازه انرژی مون رو حفظ کنیم و روده بزرگ رو از آلودگی پاک نگه داریم. با پزشکتون مشورت کنین و از اون بخواین اگه به غیر از موارد بالا با درمانای خونگی دیگری آشنایی داره که متناسب با وضعیت شمان، اونا رو به شما پیشنهاد کنه.

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

درمان خونگی زیبایی پوست سرحالی پوست همشهری آنلاین