عمومی

۷ دلیل برای اثبات اینکه مصاحبه استخدامی ترس ندارد

یکی از پراسترس ترین زمانایی که موقع استخدام پیش روی خیلی هاست لحظه ایست که مقابل مدیر عامل شرکت یا رئیس آینده خود می شینن و قراره به اصطلاح مصاحبه استخدامی داشته باشن.

به گزارش آلامتو به نقل از بانکی، خیلی از کارفرمایان ماجرای متقاضیانی رو تعریف می کنن که از شدت استرس غرق در عرق سرد نشسته ان و با چهره ای سرخ از خجالت و یا شاید ترس بریده بریده و حتی بعضی وقتا نامفهوم جواب سوالات اونا رو دادن. جالبه که بدونین ۹۰ درصد کارفرماا اینجور آدمایی رو استخدام نمی کنن هر چند رزومه خوب و قابل توجه ای هم داشته باشن. اما به نظر شما به چه دلیل مصاحبه استخدامی ترسناک نیس؟

the-academic-job-interview

۱-کارفرما علاقه مند استخدام شماس

باور بکنین یا نه، کارفرما بیشتر از شما مشتاقه که شما رو استخدام کنه!  از صبح تا عصر با افراد جور واجور صحبت کردن و به دنبال گزینه مناسب گشتن واسه کارفرماا هم به اندازه شما ملال آوره. هرکسی که از در اتاق وارد می شه اونا از ته دل آرزو می کنن ای کاش این یکی خودش باشه. پس باورکنید اونا علاقه مند تر از شمان و نباید از مصاحبه کننده تون بترسید.

۲-کارفرما هم آدمه

کسی که با شما مصاحبه می کنه نه ابر انسانه و نه علامه دهر. اونم انسانیه مثل شما که روزی واسه ورود به اون شرکت مصاحبه شده یا اینکه واسه راه اندازی اون شرکت افراد زیادی رو راضی کرده پس شرایط شما رو درک می کنه و فقط توقع داره خودتون باشین تا اون بتونه خیلی راحت تصمیم بگیره.

۳- آرامش کلید موفقیت شماس

اگه آرامش و اعتماد به نفس در چهره شما نمایان باشه کارفرما این طور احساس می کنه که شما به مهارتای خودتون اعتماد دارین و آمادگی پذیرش کار تازه رو دارین اینطوری خیلی راحت استخدامتان می کنه و از بعضی از نکات منفی رزومه شمام عبور می کنه.

۴- شمام به اندازه کارفرما حق دارین

بعضی وقتا استرس و تلاش کارجویان واسه راضی کردن کارفرما به اندازه ای زیاد می شه که علاوه بر نمایان کردن استرس شما به کارفرما می قبولاند که هیچ حقی ندارین و اونه که باید تصمیم بگیره این درحالیست که در جلسه مصاحبه شمام به اندازه اون حق دارین از شرایط کار و محیط کار سوال کنین و واسه اراده کردن آماده شید.

۵-این کار نشد یکی دیگه

اگه بدانیدکه موقعیتای کاری زیادی بیرون از در منتظر شماس استرس شما کم میشه بهونه نیارین که کو کار؟! دست کم در روز مصاحبه این طور تصور کنین که موقعیتای کاری زیادی می تونه وجود داشته باشه که شما از اونا باخبر نیستین. اینطوری خیلی راحت می تونی بر استرستون پیروز شدین.

واسه خواهان کار و آدم کاری همیشه کاری واسه انجام دادن پیدا می شه.

۶- چیزی کم ندارین

قبل از مرحله استخدام شما موظف هستین مهارت هاتون رو زیاد کنین،تعامل هاتون رو زیاد کنین و تلاش کنین در مورد کاری تون بهترین باشین، اما وقتی که وارد مرحله استخدام می شه باید نقاط ضعفتون رو از یاد ببرین و تلاش کنین بدون بزرگنمایی و خدای نکرده دروغ گفتن در مورد مهارت هاتون اول خودتون باور داشته باشین که چیزی کم ندارین و بعد به مدیر و مسئول مصاحبه تون هم این معنی رو منتقل کنین اما ترس و استرس می تونه این رو نابود کنه.

۷- مصاحبه می تونه اولین خاطره کاری تون شه

اولین برخورد کارفرما و کارمندان معمولا مصاحبه استخدامیه. بیشتر وقتا خاطرات خوبی ایجاد می شه که تا چند سال بعد تو ذهن دو طرف باقی می مونه خاطره مشترکی که زمینه کار مشترک رو جفت و جور می آورد،پس نذارین اولین خاطره خوبتون با ترس و تلخی همراه باشه.

استخدام بانکی