۷ دلیل که چرا باید عاشق خودتان باشید

Reasons-Why-Its-So-Important-to-Love-Yourself

دوست داشتن خود و غرور و خودخواهی چیزای به طور کامل متفاوت هستن. عشق در قابل مبادله س و اگه شما می تونید مراقبت کافی، توجه و همدردی رو به خودتون بدین به احتمال زیاد شما می تونید اون رو به بقیه هم ببخشین. شما باید این حقیقت قدیمی رو شنیده باشین که ما نمی توانیم بقیه رو دوست داشته باشیم اگه خودمون رو دوست نداشته باشیم. عشق وقتی شکوفا می شه که ما اون رو به بقیه بدیم، دوست داشتن همیشه با “من” شروع می شه. ما تنها کسائی هستیم که مسئول زندگی، انتخاب ها و کردار خود هستیم پس ما حق غفلت از خود رو نداریم.

دلایلی که در ادامه آمده نشون میده که دوست داشتن خود واقعا لازمه:

۱. وقتی که شما کسی که هستین رو دوست بدارین راحت تر خود واقعی تون رو قبول می کنین

در واقع، من خوب همه ابعاد مثبت و منفی خود رو می دانم و اونا رو پذیرفته ام. این به این معنا نیس که من از تموم صفات خود راضی هستم. دوست داشتن خود به این معنا نیس که شما باید بهبود دادن خود رو متوقف کنین ، این فقط کمک می کنه تا شما فهمیده باشین که شما تنها کسی با صفات منحصر به فرد، کیفیت و امکانات خود هستین. این به شما حس اعتماد به نفس می دهد. وقتی که شما کسی رو که هستین می پذیرید شما احساس می کنین احتیاجی به مقایسه خود ساختگی رو با بقیه ندارین و این احساس که قوی و الهام بخشه همیشه هست.

۲. به شما حس اعتماد به نفس و تایید شدن می دهد

هممون مردم با اعتماد به نفس و کاریزماتیک رو دوست می داریم این تمایل ناخودآگاه داخلی ما هستش و شما نمی تونین کاری با اون انجام بدین. همدردی هم مهمه، وقتی که مردم نیاز به صحبت با کسی دارن، اونا معمولا یه فرد با اعتماد به نفس قوی رو انتخاب می کنن. آدمایی که خود رو دوست دارن احتمال بیشتری واسه پیدا کردن یه کار بهتر، ارتقا بهتر و دوستان بهتری دارن. من فکر می کنم این یه دلیل بسیار مهم واسه عشق به خودتونه.

۳. از سرزنش کردن خود جلوگیری می کنین

سرزنش خود، غم و اندوه و احساس شرم از بدترین چیزایی که یه نفر می تونه تجربه کنه. عاشق خود بودن یعنی کمتر مضطرب و دپرس بودن و هم تمایل کمتر به استرس ها و تنش و شکنجه خود. یکی از دوستان من که دختر خیلی زیبایی هم بود همیشه از وزن خود ناراضی بود، اون رژیمای غذایی زیاد رو امتحان کرد که باعث شد شدیدا وزن خود رو از دست دهد طوری که مجبور شد به دکتر مراجعه کنه. این یه وضعیت وحشتناکه که هنوز رایجه و نشون دهنده نبود وجود عشق به خوده.

۴. وقتی که شما خودتون رو دوست داشته باشین، بهتر به نظر می رسید

این واقعا ساده س!. شما می تونین به جای ناراحتی در مورد نقاط ضعف و عیوب خود بر نقاط قوت خود تمرکز کنین. هرکی دارای عیب و نقصه اما بیشتر مردم در مورد اونا اهمیتی نمی بدن. مثلا، من قد کوتاهی دارم که هیچوقت تغییر نمی کنه اما با قبول این موضوع می تونم روی چشمون یا بدن زیبایم تمرکز کنم و قد کوتاهم رو از یاد ببرم.

۵. اگه خودتو دوست داشته باشین به احتمال زیاد یه زندگی خانوادگی بهتر دارین

وقتی که شما خودتون رو دوست بدارین، شما می دونین که سزاوار چی هستین. در این معنی من می خواهم مادر خود رو مثلا بگم. پدر و مادر من هنوزم رابطه بسیار محبت آمیز و گرمی دارن، با اینکه اونا واسه بیشتر از ۲۵ ساله که با هم ازدواج کرده ان، من کوچیکترین نشونه ای از تحقیر و یا نبود احترام بین اونا رو هیچوقت ندیده ام. وقتی عاشق خود باشین هیچوقت بدرفتاری نمی کنین و این واسه یه زندگی سالم خانوادگی خیلی با اهمیته.

۶. … و کودکان خوشحال تر

کودکان همیشه تلاش می کنن که رفتار، منش و دیدگاه و واقعا همه چیز پدر و مادر خود رو کپی کنن. توانایی عاشق بودن یکی از چیزای خیلی با اهمیته که باید واسه بچه های خود درنظر داشته باشین. اما نشدنی هستش اگه پدر و مادر نتونن این توانایی رو اول در خودشون نمایش بدن. وقتی که شما خودتون رو دوست می دارین، شما یه مثال سالم و اساسی واسه بچه های خود رو تنظیم می کنین. تحقیقات ثابت کرده ان که موفقیت و شادی کودک به طور گسترده بوسیله تجربه ای که اون در دوران کودکی خود دریافت کرده تعیین می شه. به خاطر همین اگه شما می خواهید به بچه های خود عاشقی کردن به خودشون رو آموزش بدید شما باید یاد بگیرین که اول باید خودتون رو دوست بدارین.

۷. وقتی که شما خودتون رو دوست دارین، جهان دور و بر شما تغییر می کنه.

وقتی که ما عاشق می شیم همه چیز در دور و بر ما قشنگ تر و جذاب تر می شه. عاشق خودن شدن از این قانون مستثنی نیس. عشق شما رو به دیدن چیزها، مردم و زندگی از دید دیگه و چشم انداز بهتر قادر می سازه. اما مهم ترین چیز اینه که تموم این تغییرات فقط در مورد درک خود می باشه. پس شما می تونید انتخاب کنین که شما خودتون و این جهان رو دوست دارین یا خیر.عشق به خود می تونه شما رو یه فرد بهتر کنه. وضعیت جسمی، روحی روانی و عاطفی شما رو بهبود می بخشه. اون رو امتحان کنین و می بینید که شما مردم خوب و شرایط خوب رو در زندگی خود جذب می کنین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق