عمومی

۷ راه جلوگیری از چروکیدگی و کاهش چین و چروک پوست

مراقبت از پوست skincare

پوست ما به دلیلای زیادی دچار چروکیدگی می شه. از سرمای زیاد و خشکی هوا گرفته تا بدی تغذیه و افزایش سن و قرار گرفتن زیاد در مقابل نور آفتاب.

  1. به پشت بخوابین:

انجمن علمی پوست آمریکا اخطار می دهد اگه می خواهید پوست تون دچار چروکیدگی نشه به وضعیت صحیحی بخوابین. چون که بد خوابیدن یا خوابیدن به شکم دلیل ایجاد چروکیدگی پوست می شه.چروک هایی که در اثر خوابیدن به شکم روی پوست ایجاد می شه حتی ممکنه مدت ها بعد هم از بین نره.خوابیدن به یه پهلو چروک ها رو زیاد کرده و چین های روی گونه ها و چانه رو بیشتر می کنه.

  1. بیشتر ماهی بخورین!

مخصوصا سالموننه تنها ماهی سالمون بلکه بقیه ماهی هایی که در آب های سرد زندگی می کنن منبع غنی از پروتئین بوده و امگا۳ فراوون دارن. پروتئین های موجود در ماهی واسه ساخت دوباره سلول های پوستی لازمن. روغن امگا۳ یکی از مغذی ترین غذاها واسه پوست بوده و واسه جوونی و سرحالی پوست بسیار به درد بخور و موثر هستن و به کاهش چروکیدگی پوستی کمک زیادی می کنن.

  1. اگه عینک لازم دارین، عینک بزنین!

انجمن پوست آمریکا عقیده داره چشمک زدن همیشگی و مالش پوست دور و بر چشم دلیل ایجاد چروک هایی در دور و بر چشم و تغییر عضلات صورت می شه و حتی موجب ایجاد شیارهایی روی سطح پوست می شه. این شیارها در آخر به چروک پوستی منجر می شه. پس اگر واسه کتاب خوندن نیاز به عینک دارین، حتما عینک بزنین.هم اینکه وقتی می خواهید در هوای آفتابی بیرون برید از عینک آفتابی استفاده کنین چون که عینک پوست دور و بر چشم شما رو از آسیب های به وجود اومده بوسیله آفتاب و بستن چشم ها مواظبت می کنه.

  1. به کار گیری آلفاهیدروکسی:

اسیدآلفاهیدروکسی اسید که یه جور اسید میوه طبیعیه، موجب از بین رفتن لایه مرده سلول های پوستی می شه و این دلیل کاهش خطوط پوست و چین و چروکها مخصوصا در دور و بر چشم می شه. تازه ترین مدارک نشون می دهد که این ماده با غلظت بالا به تولید کلاژنای پوستی کمک زیادی می کنه.

  1. کاکائو:

تو یه مطالعه در مجله تغذیه منتشر شده محققان بیان می کنن کوکا شامل دوفلاونید مهم به نام کاتیشن و اپی کاتیشنه که پوست رو در مقابل صدمات پوستی به وجود اومده بوسیله آفتاب مواظبت می کنه این ماده هم اینکه گردش خون سلول های پوستی رو هم بهتر کرده و موجب آب رسانی بهتر و صاف تر شدن ظاهر پوست می شه.

  1. زیاد از حد پوست تون رو نشویید:

براساس تحقیقات مرکز پوست دانشگاه میرلند شستشوی همیشه پوست صورت با آب شیر دلیل از بین رفتن روغن های پوستی که یه جور سد محافظتی پوست حساب می شن می شه.هم اینکه دلیل از بین رفتن رطوبت پوست که پوست رو در برابر چین و چروک مواظبت می کنه می شه. صورت رو بشورید اما نباید شستشوی زیاد انجام بدین. مگه اینکه صابون های شما شامل مرطوب کننده و محافظ پوست باشه. تلاش کنین بیشتر دستمال های مرطوب رو به جای صابون واسه پاک کردن پوست استفاده کنین.

  1. از ویتامین C موضعی استفاده کنین:

تحقیقات تازه در دانشگاه تولان نشون می دهد مصرف ویتامین C می تونه موجب تولید کلاژن شه و پوست رو از اثرات اشعه UV و UA مواظبت می کنه. به کار گیری ویتامین C هم اینکه مریضی های التهابی پوست رو برطرف می کنه و از ایجاد چروکیدگی پوست جلوگیری می کنه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

روشای پیشگیری از پیری پوست صورت

زیبایی پوست سلامت پوست چین و چروک پوست