۷ روش ساده اما عملی برای پس انداز

واسه صرفه جویی کردن و پس انداز کردن پول راه های مختلفی هست. بعضی راه ها اونقدر ساده هستن که شاید به ذهن نرسند. تلاش می کنیم ۷ راه ساده رو به شما معرفی کنیم که بتونین بیشتر از قبل پولای خود رو پس انداز کنین.

7 روش ساده اما عملی واسه پس انداز

 

۱- یکی از آسونترین راه های صرفه جویی کردن اینه که کالاهایی مانند شکل های جور واجور تمیزکننده رو در گالنای چند لیتری خریداری کرده و هم اینکه حبوبات رو به صورت فله ای بخرین. با این کار مقدار کمتری پول واسه خرید پرداخت می کنین.

 

۲-عضویت در کتابخونه محله. اگه شما از جز آدمایی هستین که به مطالعه علاقه دارین، بهترین کار اینه که شما عضو کتابخونه ای در نزدکی محل خود شده و بجای هزینه کردن واسه خرید کتاب، اونا رو از کتابخونه جفت و جور کنین.

7 روش ساده اما عملی واسه پس انداز 

 

۳-وقتی که از وسایل برقی مانند چایی ساز، سشوار، کامپیوتر و … استفاده نمی کنین و یا به مسافرت می رید حتما دو شاخه برق رو از پریز بکشین چون که درصورتی که دو شاخه در پریز باشه این وسایل در حالت آماده به کار قرار گرفته و برق کمی مصرف می کنن که در دراز مدت این مصرف کم، موجب هزینه ای زیاد می شه.

 

۴. هنگام خرید لباس یا هر وسیله ای با فروشنده هماهنگ کنین که درصورت مناسب نبودن اون لباس، اون رو پس میارید. بارها پیش آمده که آدمایی لباسی رو جفت و جور کرده و پس پوشیدن اون احساس کردن که مناسب اونا نیس یا تنگ و کوچکه. پس حتما با فروشنده هماهنگ کنین که اگه لباس مناسب نبود اون رو پس میارید.

 

۵-قصد خرید مبلمان جدیدی دارین؟ شاید بهتر باشه که قبل از مراجعه به فروشگاه و خرید مبلمانایی با قیمت سرسام آور به حراجای خونگی رفته و مبلمان اونا رو هم ببینین. حتی در مغازه های دست دوم فروشی اگه کمی خوش شانس باشین، می تونین وسایلی خوب و نو و با قیمت مناسب پیدا کنین.

 

۶-همیشه حساب دقیق موجودی پولای خود رو داشته باشین. اگه جز افراد ولخرج هستین همیشه مقدار کمی پول در کیف خود قرار داده تا وقتی که وسوسه میشین تا خرید کنین با کمبود پول مواجه شده و نتونین خرج الکی ای انجام بدین.

 

۷-واسه تناسب اندام حتما نباید شهریهای سنگین کلاسای ورزشی رو پرداخت کنین. شما می تونین یه محل مناسب در نزدیکی منزل خود پیدا کرده و به اونجا برید و تمرینات لازم رو انجام بدین. یه پیاده روی ساده و چند حرکت کششی و نرمشی می تونه به شما کمک کنه.

 

ترجمه و تنظیم : اختصاصی آلامتو

اختصاصی پولدار شدن