عمومی

۷ طرز فکری که پایداری موفقیت را تضمین می‌کند

رسیدن به موفقیت

در مورد موفقیت معمولا دو نوع از افراد وجود دارن. یکی از این افراد کسائی هستن که از موفقیتای کوتاه مدت حال می کنن و گروه دیگه به موفقیتای پایداری دست پیدا می کنن که تا آخر عمر در کنار اونا باقی می مونه. تاجران معمولا فکر می کنن که اونا الان هر چیزی که واسه موفقیت نیاز هست رو دارن. اونا از تغییرات دوری می کنن و در مورد قبول کردن نصیحتا یا انتقادات شدیدا مشکل دارن. این جوری افراد می تونن به بالاترین نقاط برسن اما موفقیتای دراز مدت ممکنه پایدار نباشه. واسه به دست آوردن موفقیتای پایدار، باید طرز فکری داشته باشین که در اون موفقیت از راه مقدار رشد و پیشرفت شما تعیین می شه.باید باور داشته باشین که هر چقدر بیشتر یاد بگیرین، موفقیت بیشتری در انتظار شما هستش. در ادامه ۷ طرز تفکر ایده آل واسه رسیدن به موفقیت پایدار رو واسه شما عزیزان بازگو می کنیم.

  1. من همیشه میتونم شرایط رو بهتر کنم:

موفقیت براساس توانایی شما واسه یادگیری به وجود میاد. ذهن خود رو به شکلی تنظیم کنین که معلمان، مربیان، همکاران و کارفرمایان خود رو به عنوان یه راهنما و معلم ببینه. این افراد منابعی هستن که می تونین از اونا استفاده کنین. اگه وارد موقعیتی شید که باور دارین الان اونو درک کردین و خوب می دونین، توانایی خود رو واسه موفقیت بیشتر از بین بردین. وقتی که خود رو تایید نمی کنین یا قصد نمایش تواناییای خود رو ندارین، راحت تر می تونین خود رو واسه آموزشای دیگه آماده کنین. شما می تونین گوش کنین و ببینین و همین امر باعث پیشرفتتون می شه. باور داشته باشین که بهبودها همیشه شدنیه. آماده باشین و خود رو بیشتر از اون چیزی که هستین پیشرفت بدین. اگه از موقعیتی که دارین راضی باشین، به احتمال زیاد در همون مکان باقی می مونین. موفقیتای دراز مدت فقط با کنجکاوی حاصل می شه و کنجکاوی هم براساس آموزش و توجه به اطلاعاتیه که علم شما رو پیشرفت میده.

  1. اشتباهات منو اصلاح می کنه:

موفقیت یه فرآینده نه یه اتفاق. ذهن خود رو به شکلی تنظیم کنین که آمادگی اشتباه کردن و تجربه رقابتای بزرگ رو داشته باشه. این زمانا بهترین و بزرگترین هدایاییه که در عمر خود دریافت می کنین. اگه اشتباهی می کنین، می تونین اونو اصلاح کنین. این شرایط رو قبول کنین چون فرصتی واسه یادگیریه و باعث می شه در شرایط بعدی بهتر عمل کنین. هر وقتی که خود رو اصلاح کرده و منطبق می کنین میتونین هوش خود رو زیاد کنین و راه رو واسه موفقیت باز کنین. هر وقتی که پاسخی واسه سوالای خود نداشتید ، کمک بگیرین و از علم بقیه بهره مند شید تا خود رو به سمت جلو ببرین. اشتباهات به شما کمک می کنه رشد کنین، تغییر کنین و خود رو با شرایط وفق بدین. این جور اشتباهات به شما کمک می کنه افکار خود رو شناساسی کنین. اونا به شما یاد می گیرن که ببخشین، ترسای خود رو رها کنین و بدون پشیمونی زندگی کنین. اونا انعطاف پذیری رو به شما یاد میدن. موفقیت بیشتر روی تواناییایی ایجاد می شه که از راه اشتباهات حاصل شده.

  1. هیچ محدودیتی در مورد چیزی که میتونم یاد بگیرم وجود نداره:

فکر می کنین محدودیتی واسه یادگیری هست؟ اگه اینطوریه این طرز فکر می تونه با فرصتای موجود در به دست آوردن موفقیت دراز مدت و پایدار تداخل داشته باشه. ذهن خود رو به شکلی تنظیم کنین که باور داشته باشه هیچ محدودیتی واسه یادگیری وجود نداره و موفقیت رو بدون یادگیری نمیشه به دست آورد. آموزش و یادگیری امتیازات خود رو به یه روش مثبت بهتون میده.وقتی که در برابر ایده های جدید قرار می گیرین، درگیر اون شده و از این ایده ها انگیزه میگیرین. یادگیری و آموزش حس موفقیت رو جفت و جور می کنه و باعث افزایش ارزش و صبر شما می شه.همیشه روشای جدید واسه یادگیری مسائل جدید هست و انجام اینکارها دنیای شما رو به روی افراد جدید، تجریبات و فرصتا باز می کنه. اگه با آغوش باز یادگیری و آموزش رو قبول کنین، در همه موقعیتای زندگی به دنبال شرایطی واسه رشد خود هستین. هیچوقت دارای شرایط بودن واسه کاری رو متوقف نکنین. همیشه یاد بگیرین و رشد کنین.

  1. رقابت یه سکوی پرشه:

ذهن خود رو واسه رقابتا باز کنین و اونو قبول کنین. نباید از رقابتا دوری کنین. رقابتا همیشه به عنوان یه کاتالیزور واسه موفقیت عمل می کنن که شمام باید از اونا استفاده کنین. رقابتا تنها مهارت و علم شما رو پرورش نمی دن، اونا به شما کمک می کنن اعتقادات عمیقی در خود بسازین. هر چقدر بیشتر خود رو به رقابت بکشین، اعتماد به نفس بیشتری در مورد تواناییای خود دارین. به دنبال رقابتا باشین. رقابتای بزرگ تر ،جربزه شما رو بیشتر می کنه و بر انعطاف پذیری شما اضافه می کنه. مربی رو استخدام کنین که بتونه شما رو از ناحیه آرامشتان بیرون بیاره. خطراتی رو قبول کنین که قبلا جربزه انجام اونو نداشتید. اگه کسی به شما گفت که نمی تونین اینکار رو انجام بدین، اجازه بدین همین افکار و حرفا باعث ایجاد علاقه، شوق و انگیزه در شما شه.

  1. افکار و تلاش من آینده ام رو بوجود میاره:

ذهن خود رو به شکلی تنظیم کنین که بدونه تلاش کردن می تونه شما رو باهوش تر و با استعدادتر سازه. تلاش و تلاش بسیار، موفقیت رو تضمین می کنه. بیشتر افراد موفق فقط با تلاش به موقعیت فعلی خود دست یافته ان و هوش تاثیر زیادی نداشته. مهارت و استعداد فقط می تونه شما رو به سمت جلو هدایت کنه. کار و تلاش سخت و بسیاره که می تونه از شما یه آدم موفق بسازه. از صمیم دل باور داشته باشین که اگه همه تلاش خود رو واسه انجام کاری صرف کنین، بهترین نتیجه رو دریافت می کنین. تمایل داشته باشین کارایی انجام بدین که از دید بقیه غیر لازم ، زمانبر و بی معنیه. این جزییات می تونه تغییرات بزرگی بسازه و موفق بودن یا نبودن فرد رو مشخص کنه.

  1. افراد موفق همیشه مفیدن:

باور داشته باشین که بقیه افراد موفقی که در زندگی شمان واسه انگیزه دادن به شما اینجا هستن. افراد موفق پر از اطلاعات مفیدی هستن که می تونه به شما در رسیدن به موفقیت کمک کنه. بیشتر این افراد تمایل دارن اطلاعات خود رو با شما به اشتراک بذارن تا به سطوح بالاتری از موفقیت دست پیدا کنین. شما هیچ فرقی با اونا ندارین. همه این موارد به نفع شما کار می کنه. یاد بگیرین کارایی رو انجام بدین که اونا واسه رسیدن به موفقیت انجام دادن. دور و بر خود رو با افراد موفق پر کنین چون اونا از راه دوستی، تخصص و اطلاعات خود، خیلی سریع ارزشی رو به زندگی و کسب وکار شما اضافه می کنن.

  1. هیچوقت متوقف نمیشه:

ذهن خود رو به شکلی تنظیم کنین که همیشه در حال رشد باشه. بدون توجه به شرایط ایستادگی کنین. اجازه ندین واژه توقف و دست کشیدن از کار به ذهنتون خطور کنه. هیچ چیزی مثل ایستادگی تو یه سفر طولانی و پرتنش به درد شما نمی خوره. استعداد داشتن به معنی مقاومت و پایداری نیس. افراد با استعداد زیادی در دنیا هست که موفق نیستن. نبوغ کافی نیس. نبوغ بدون جایزه یه موجود افسانه ای در دنیاس. آموزش و یادگیری به تنهایی نمی تونه شما رو به سمت موفقیت بفرسته چون جهان پر از افراد آموزش دیده تنبل و بدون انگیزه س. موفقیت از راه ایستادگی و پایداری به دست می اید. موفقیت تنها وقتی حاصل می شه که متوقف نشید،صبور باشین، پایدار باشین، ذهن قوی داشته باشین و واسه رسیدن تلاش کنین. این تنها همت و عزمه که پایدار و با دووم هستش. وقتی که واسه یادگیری علاقه و اشتیاق داشته باشین می تونین همه چیز رو تغییر بدین، همه چیز رو بهتر کنین و شرایط رو قبول کنین. وقتی که ذهن خود رو واسه رشد کردن تنظیم می کنین، توانایی و ظرفیت ذهنتون واسه یادگیری مسائل جدید افزایش پیدا می کنه و میتونین مشکلات موجود رو به یه روش موثر و نوآورانه حل کنین. وقتی که باور داشته باشین می تونین خود رو پیشرفت بدین، میتونین اطلاعات دقیق در مورد نقاط ضعف و قوت خود به دست بیارین. واسه به دست آوردن موفقیتای پایدار، نقاط قوت خود رو شناسایی کنین و روی اونا کار کنین. موفقیت فقط در طرز فکر شماس.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

خوشبختی موفقیت