۷ منظره شگفت انگیز و رویایی

طبیعت شگفتیای زیادی داره که لحظه های نفس گیری واسه آدم درست می کنه. منظره های عجیب و زیبای زیادی سرتاسر دنیا هست که شاید دیدن عکسهاشون در نظر اول واقعی به چشم نیاد. چیزی که قطعیه، اینه که ما هنوز قسمت خیلی کوچیکی از دنیا رو دیدیم، و با دیدن چشم اندازه های نقاط جور واجور جهان، میتونیم چیزای هیجان انگیزتری درباره این گردالی که توش زندگی می کنیم بدونیم.

هفت منظره باور نکردنی عجیب رو ببینین.

۱ . چشمه Grand Prismatic (پارک ملی آمریکا)

Grand-Prismatic-Spring-Yellowstone-National-Park-U.S.

این چشمه یکی از بزگترین چشمه آب گرم در آمریکاست که در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ فوت پیشرفت پیدا کرده.اسم این چشمه متحیر کننده (منشور بزرگ) با در نظر گرفتن طیف رنگای قشنگتر و با شکوه که این چشمه مانند رنگین کمون ایجاد کرده انتخاب شده.

۲ . دشت لاله (هلند)

ماه مارس هر سال دشتی در آلکامار، هلند از زمینی خالی جوانه های سبزی می رویند که از شروع بهار خبر می دن.

وقتی از این فصل که همه جا پر از شکوفه هاست، این دشت تبدیل میشه به دریایی از رنگای قرمز و ،آبی و صورتی و… و دیدنش میتونه یکی از بهترین تجربه های زندگیتون بشه.

۳ . کوههای Odle (ایتالیا)

این کوهها در بخش شمال غربی Dolomites ،ایتالیا واقع شده. این منظره ای نفس گیر که انگار از یکی از افسانه ها بیرون اومده .این پارک طبیعی مواظبت شده بیشتر از ۱۰۰۰۰ هکتار عظمت داره.

۴ . ساحل قرمز(panjin ، چین)

وقتی به یه ساحل فکر می کنیم مطمئنا رنگ قرمز آخرین رنگیه که تصور می کنیم. این ساحل در چین، پاییز هر سال اینجور رنگ پر جنب و جوشی داره.

این رنگ قرمز به دلیل وجود وجود گیاه دریای ای به نام surdsه.این گیاه دریایی در طول بهار رشد می کنه و در طول تابستون به رنگ سبز در میاد و هنگام پاییز این رنگ از سبز به قرمز تغییر می کنه که واسه توریستا و مردم محلی متحیر کننده س.

۵ . تونل عشق (klevan ،اوکراین)

این تونل در جنگلی قشنگتر در نزدیکی شهر klevan واقع شده، این راه از سالهایی که قطار هر روز از این راه عبور می کرد تشکیل شد که باعث شده درختان به فرمی قشنگتر رشد کنن و شکل بگیرن.

۶ . بودای بزرگ (leshan، چین)

این بودا در طول حکمرانی سلسه تانگ تراشیده شده و این پیکر بودا بزگترین مجسمه بودا در دنیاس.

در روبرو شدن با کوه EMEI و در محل تلاقی Minijang ، dadu و رودخانه یqingyi این مجسمه قرار گرفته ،و حتی می تونین ببنید که یه رودخونه زیر پای اون جریان داره .این مجسمه تا حالا بلند ترین مجسمه قبل دوره مدرن هست که به واقع خیلی متحیر کننده س.

۷ . کوه Roraima، آمریکای جنوبی

این کوه بلندترین کوه در بین رشته کوه های فلات Tepui در آمریکای جنوبی هست.چیزی در حدود ۹۲۱۹ فوت ارتفاع داره و قله ای عجیب، به عنوان مرزی سه گانه واسه ونزوئلا ،برزیل وگویانه.

در افسانه های گذشته گفته می شده که این فلات محل درختی بزرگ و توانا بوده که تموم میوه های جهان از اون تامین میشده. واقعا این منظره حیرت انگیزه، و بیشتر آدم رو یاد فیلمای ماورایی میندازه!

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی عکس طبیعت گردالی