۷ چیزی که استخدام شما را راحت‌تر می‌کند

success

استخدام شدن و تحت تاثیر قرار دادن کارفرماها کار آسونی نیس . اما در عین حال نشدنی هم نیس. همیشه آدمای بامهارتی که توانایی ارائه مناسب توانایی هاشون رو دارن در قافله جویندگان کار سریع تر از بقیه می تونن به مقصودشان برسن.

به گزارش آلامتو به نقل از بانکی، در این گزارش شما رو با ۷ ابزاری که استخدام شما رو تسریع می کنه آشنا می کنیم.

۱.رزومه

رزومه معرفینامه ای شامل خلاصه ای از تجربیات کاری، سوابق تحصیلی و مهارتهای فرد جویای کاره.

این معرفینامه میتونه به شکل تایپ شده در بیشترین حد یه یا دو صفحه به شکل اوراق چاپ شده و یا نسخه الکترونیکی به شکل فایلهای doc , pdf از طرف کارجو به کارفرما ارائه شه. در بعضی کشورای اروپایی و آسیایی به رزومه عنوان سی ایشون CV که مخففی از عبارت Curriculum Vitaeه هم می گن.

پیشنهاد : دانلود نمونه رزومه فارسی

۲.ICDL

ICDLبه هفت مهارت تقسیم شده و تقاضا کننده واسه به دست آوردن مدرک ICDL باید در امتحانات این هفت مهارت قبول شه. هر فردی بدون توجه به سن، جنس، تحصیلات، تجربه یا پیش زمینه می تونه در این آزمونها شرکت کنه . ثبت نام واسه ICDL از راه مراکز مجاز برگزاری آزمون صورت میگیره .پس از موفقیت در آزمون هر مهارت، مرکز برگزاری آزمون، نتیجه رو تو یه پایگاه داده مرکزی ثبت میکنه .واسه کسب گواهینامهICDL ، میشه همه مهارتها رو بهیکباره و یا با فاصله وقتی امتحان داد .اما باید طی ۳ سال از زمان شروع اولین آزمون، تموم هفت دوره رو با موفقیت سپری کرد. وقتی فرد، تموم آزمونها رو با موفقیت گذروند، مدرک ICDL رو دریافت می کنه .بعضی از مراکز، فقط برگزار کننده آزمونها هستن، اما در خیلی از مراکز آموزشیICDL ، دوره های آموزشی جهت آماده سازی آزمون دهندگان هم ارائه می شه .

امتیازات ICDL واسه افراد :این طرح واسه کمک به افراد در منزل و محل کار در نظر گرفته شده .این مدرک در صورت ارائه به کارفرما، نشون می ده که فرد، دارای قابلیتهای تایید شده و به روزه ICDL .به افراد بی تجربه در مورد کامپیوتر، کمک میکنه با یاد گرفتن مفاهیم اولیه مهارتهای کامپیوتری، استادانه و با اعتماد به نفس با کامپیوتر کار کنن.

امتیازات ICDL واسه کارفرمایان :قصد یه شرکت از ارتقای مهارتهای کامپیوتری نیروی کار خود، حصول اطمینان از مصرف درست سرمایه س

ICDL .توانایی کامپیوتری کارمندان رو تضمین میکنه .

ICDL -واسه کارمندان، مهارتهای کامپیوتری قابل توجه های بوجود میاره .

ICDL -سطوح توانایی IT رو تو یه سازمان تضمین میکنه.

ICDL -هزینه های پشتیبانی IT رو کم می کنه.

ICDL -از وقت تلف شده به وجود اومده بوسیله از دست دادن علم و روش های کاری غیر موثر IT کم میکنه. دوره های آموزشی زیادی هست که انتخاب رو واسه کارفرمایان و کارمندان مشکل کرده

ICDL .تعریفی استاندارد و مقیاسی دقیق واسه مهارتهای کامپیوتری بوده که در سطح بینالمللی مورد تاییده .هم اینکه این گواهینامه بین نیازای کارفرمایان و مهارتهای کارمندان تعادل بوجود میاره .

ICDL الان معتبرترین مدرک کامپیوتری در سطح دنیاس که این مقبولیت، مرهون رابطه اون با تموم افراد و پشتیبانی و کنترل سازمانهای حامی اون هستش.

۳. زبون دوم

در دنیای ارتباطات و اطلاعات هر کسی که بتونه علاوه بر زبون مادری مهارتای زبانی یه زبون دیگه رو بیاموزد مخصوصا زبون انگلیسی که زبون بین المللیه در محیط کار از بقیه جلوترخواهد بود.

اگه این مهارت با مدرکای بین المللی همراه شه بر اعتبار شما می افزایداما اگه مهارت هاتون در سطح خوبی باشه کارفرماهای باتجربه معمولا زیاد مدرک گرا نیستن.

۴.سابقه کاری نوشته شده

یه سی دی یا پوشه که شامل سوابق کاری شما باشه حتی چیزی که به عنوان پروژه دانشگاهی انجام دادین در تصمیم کارفرماها بسیار موثر هستش.

لازم نیس این سوابق در شکل گرافیکی خیلی خاص یا پوشه ای گرانقیمت باشن همین که تمیز ، مرتب و منظم باشن کافیه.

۵.رضایت نامه کارفرما

رضایت نامه کارفرمای قبلی تون یا حتی کسی که پیش اون کارآموزی کردین حتی اگه چند خط ساده باشه در تفکر و طرز نگاه کارفرما بسیار موثر هستش و به شما اعتبار خواهد بخشید.

هنگام خروج از محل کارتون از کارفرما در خواست کنین نامه رضایت خود رو به شما بده اگه شانس بیارین و از کار شما راضی باشه و جملات خوبی در باره شما بنویسه که خوش به حالتون.

۶.اطلاعات قوی

اگه از صاحب نامان صنف و حرفه تون چگونگی کارکرد و دلایل موفقیت شون اطلاعات کافی داشته باشین و از این اطلاعات ضمن مصاحبه به روش هوشمندانه و مناسبی استفاده کنین شک نداشته باشین موفق میشین.

۷.لباس مناسب

شاید به نظرتون این یکی اصلا به حساب نیاد اما چگونگی پوشش ، برخورد و حتی نشستن شما در جلسه مصاحبه در کارفرما بسیار تاثیر گذاره.

حتی بعضی کارشناسان فکر می کنند ۳۰ ثانیه اول برخورد شما تمام نگاه کارفرما و حتی تصمیمش رو تحت تاثیر قرار میده.

استخدام بانکی