عمومی

۷ کاری که از انجام ندادن آنها در جوانی پشیمان می‌شوید

HappySmile

امکان داره کسی از زندگی خودش در جوونی پشیمون باشه؟ هر چی باشه، هر شکستی در خود یه درس زندگی هم جای داده. درسته؟ پس به چه دلیل باید از چیزی پشیمون باشه؟ اما هر چقدر که هم بر این موضوع اصرار کنیم، بازم تموم ما در آینده از مسائلی پشیمون هستیم. یه نظرسنجی جدید در سایت Reddit.comبه خوبی این موضوع رو نشون داده. در این سایت پرسیده شده که ادما از انجام ندادن چه کارایی در جوونی خود پشیمون هستن. شاید با نگاهی به بهترین جوابای این نظرسنجی بتونیم شانس خود رو واسه یه زندگی بهتر و خوشحال تر افزایش بدیم و در زمان پیری خیلی حسرت گذشته رو نخوریم. پس همراه ما باشین.

اینکه بدن سالمی نداشته باشین!

درسته که سوخت و ساز بدن شما در جوونی می تونه باعث رضایت شما از بدنتون شه، اما بهتره که هر چی زودتر واسه داشتن بدنی سالم و تندرست تلاش کنین تا در آینده پشیمون نباشین. هر چی نباشه، ورزش و یه رژیم سالم می تونه اندازه شادمانی شما رو زیاد کنه و تموم تجربهاتون رو غنی تر کنه. اینکه بدن تندرستی داشته باشین حتی به شما اجازه میده در سنین بالاتر هم زندگی بهتر و هیجان انگیزتری داشته باشین.

اینکه خطر پذیر نباشین!

پس شمام مثل بقیه در راه سنت در حرکت هستین تا بتونین در امنیت باشین. اما بهتره به جوونی خود به عنوان زمان تجربه نگاه کنین و نذارین ترس جلوی شما رو بگیره. شما فقط یه بار جوونین!

اینکه واسه بالغ بودن عجله داشته باشین!

شما علاقه دارین که زندگی خود رو شروع کنین، اما بهتره واقعاً زمان بذارین تا از تجربه جوونی لذت ببرین. شما واسه باقی زندگی فرصت دارین تا مثل یه بالغ رفتار کنین. اصلاً فکر نکنین که باید از یه راه زندگی مشخص پیروی کنین. هیچ اجباری وجود نداره. لازم نیس از همون ۲۱ سالگی خود یه شغل تموم وقت پیدا کنین. لازم نیس که بی جهت نگران زندگی آینده خود باشین و با اولین کسی که در جوونی با اون روبرو میشین ازدواج کنین. لازم نیس که ماشین یا خونه بخرین و تا ۲۷ سالگی بچه داشته باشین. از جوونی لذت ببرین و سریع اونو ریشه کن نکنین.

اینکه به فکر بازنشستگی خود نباشین!

تموم کارشناسان مالی به شما خواهند گفت که باید واسه دوران بازنشستگی خود پول ذخیره کنین. هر چقدر زودتر این کار رو شروع کنین، پاداشی که در آخر بدست می بیارین بیشتر هستش. پس بهتره از همون اول جوونی به فکر پیری خود هم باشین.

وقت تلف کردن با آدمایی که ارزش زمان شما رو ندارن!

بله، همون داستان دیرینۀ دوست بد. البته این داستان فقط مربوط به جوونی نیس، اما در این دوره از زندگی ما وقتی بسیار زیادی رو با دوستای خود می گذرونیم و بیشتر درگیر زندگی اجتماعی میشیم. پس بهتره از این مطمئن شید که دوستانتون ارزش شما رو دارن و زمانایی که با هم هستین رو خوب می گذرونین. اینطوری دوستیایی واسه تموم زندگی خود دارین.

اینکه درس نخونین و خارج نرید!

این فقط موضوع ما ایرونیا نیس. همه دوست دارن واسه یه مدت به کشورای دیگه سفر کنن. جوونی اون وقتیه که شما مسئولیتای چندانی ندارین و می تونین وسایل خود رو جمع کنین و واسه یه مدت در جایی دیگه زندگی کنین. این تجربه با مسافرت به طور کاملً فرق داره و اگه که بتونین از پس اون بر آیید واقعا ارزشش رو داره. شما به محیط فرهنگی جدیدی وارد میشین که ترساتون رو نابود می کنه و یه تجربه آموزشی بسیار بزرگ دارین که ذهن شما رو نسبت به دنیا و جنبه های جور واجور اون باز می کنه.

اینکه تو یه رابطه الکی بمونین!

همونطور که بهتره از دوستان اشتباه فاصله بگیرین، خوبه که دوباره زندگی عشقی خود رو هم آزمایش کنین. جوونی شما مثل برق و باد می گذره. پس خوبه مطمئن شید که با آدمای درستی اونو می گذرونه! روابط بد می تونن بروی اعتماد به نفس شما تاثیر بذارن و شما رو پایین بکشن. پس بهتره از همین امروز جلوی اونا رو بگیرین.