۷ گونه استثنایی کشف ‌شده در سال ۲۰۱۰ +تصاویر

در سال میلادی گذشته، گونه های جدید زیادی کشف شدن. از بین اونا میشه به قارچای نورانی، باکتریای آهن خوار، ماهیایی که در بستر اقیانوس قدم میزنن و یه سوسمار درختی بسیار بزرگ اشاره کرد.

 

قارچی که می درخشه:

این قارچ نورانی که در جنگلای کشور برزیل کشف شده، تموم شبونه روز می درخشه. سطح این جور کوچیک از لایه نازکی از ژلاتین پوشیده شده و نوری زرد-سبز روشن رو از خود پخش می کنه. در میان ۱.۵میلیون گونه قارچ تنها ۷۱ نمونه بیولومینسانس کشف شده.

باکتری آهن خوار:

این نما بخشی از کشتی بزرگ تایتانیک رو نشون میده که از راه باکتریایی که قادر به تجزیه اکسیدآهن هستن، به این شکل دراومده. محققان احتمال میدن همکاری این باکتری با بقیه میکروارگانیسمایی که می تونن در این خرابی مشارکت داشته باشن به از بین رفتن کشتیای بسیاری پس از غرق شدن منجر شده.

هیولای درختی:

تنها محل زندگی شناخته شده واسه این سوسمار با نام علمی Varanus bitatawa جنگلای جزیره لوزن واسه کشور فیلیپینه. این خزنده که ۲ متر طول داره و از راه لکه های طلایی روی پوستش قابل شناساییه، بیشتر ساعات روز رو روی درختا زندگی می کنه.

غزال کوچیک آفریقایی:

این جور جدید از غزال کوچیک آفریقایی که اولین بار در بازارهای این کشور دیده شده، یکی از گونه های جدید سال ۲۰۱۰ه. این غزالای کوچیک واسه جفت و جور غذا یا انجام تشریفات مذهبی شکار می شن.

قارچی که درون آب زندگی می کنه:

این جور عجیب در آبای سرد و شفاف رودخانه ای در اورگان کشف شده. این قارچ که واسه ۱۱ هفته مورد مطالعه قرار گرفته اولین قارچیه که درون آب رشد کرده و داره به زندگی ادامه میده.

ماهی پنکیکی:

این ماهی عجیب که در اعماق اقیانوس زندگی می کنه، درست قبل از نشت نفت در خلیج مکزیک کشف شده. این ماهی از زائدهای باله مانندش واسه حرکت روی بستر اقیانوس استفاده می کنه.

منبع: khabaronline.ir