عمومی

۸ توصیه برای زیبایی پوست در زمستان

مراقبت از پوست در زمستون

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ دمای سرد، رطوبت کم و شرایط آب و هوایی سخت می تونه به پوست شما آسیب برسونه. در طول ماه های سرد زمستون ممکنه فهمیده باشه که پوست شما خشک شده، خارش داره و آب از دست داده. پرخوری و نوشیدن مایعات ناسالم در طول فصل تعطیلات می تونه حتی وضعیت رو بدتر کنه. حالا خوبیش اینه شما می تونید از ترفندها و نکات آسون و به درد بخور زیر استفاده کنین تا واسه زیبایی عادی خود در فصل زمستون کمتر دچار مشکل شید.

۱. از کرم استفاده کنین.

در فصل زمستون پوست شما نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به تابستون داره. در طول فصل سرد شما باید بیشتر از کرم ها استفاده کنین و از مصرف لوسیون دوری کنین. کرم معمولا فرمول سنگین تری دارن و به کار گیری اونا روی پوست ممکنه کمی احساس ناراحت کننده تری داشته باشه. اما اونا بهترین پشتوانه در برابر شرایط آب و هوایی بد هستن. کرم زمستون شامل مواد چرب تره که از کم آبی بدن و زبری پوست جلوگیری می کنه. قبل از خواب و هم اینکه نیم ساعت قبل از بیرون رفتن کرم رو روی پوست خود بمالید.

۲. روزانه از کرمای ضدآفتاب استفاده کنین.

خیلی از زنان به اشتباه می گن که پوست اون ها در فصل زمستون احتیاجی به کرم های ضد آفتاب نداره. در واقع نور خورشید در تموم طول سال واسه پوست شما مضره و در فصل زمستون این ضرر همراه با باد و هوای سرد تقویت می شه.اگه از کرمای ضد آفتاب استفاده نکنین پوست شما ممکنه حتی در فصل زمستون هم بسوزد. بهترین گزینه واسه زمستون ضد آفتاب با SPF 15 و بالاتره. اگه شما زمان زیادی رو در خارج از منزل واسه کار یا ورزش صرف می کنین به کار گیری ضد آفتاب ها لازمه. مطمئن شین که شما کرم های ضد آفتاب رو دست کم نیم ساعت قبل از خروج از منزل استفاده می کنین.

۳. دستکش رو یادتون نره.

دستکش بیشتر یه مورد مهمه که بسیار مورد غفلت قرار گرفته و دست کم گرفته شده، خیلی از افراد تنها وقتی که دمای هوا بسیار سرد شه تصمیم به پوشیدن دستکش می کنن. اما شما باید دستکش رو در فصول پاییز و زمستون واسه مواظبت از پوست خود رو در برابر قرمزی، یخ زدگی و زبری بپوشید. پوست دستان شما در طول ماه های سرد زمستون خیلی بیشتر حساس و آسیب پذیرتر می شه ، طوری که اونا نیاز به مرطوب کننده بیشتر و مغذی تر از گذشته دارن. هم اینکه شما می تونید واسه اثر بهتر کرم دست خود رو قبل از پوشیدن دستکش استفاده کنین.

۴. دوش کوتاه بگیرین.

حموم با آب داغ و دراز مدت چیزیه که من واقعا اون رو دوست دارم و در فصل زمستون هم لازمه، اما دوش آب داغ و هم اینکه غوطه ور شدن در وان آب داغ واسه پوست بسیار مضره . آب داغ خشکی زیادتر از اندازه و کم آبی بدن رو افزایش می دهد. لایه محافظ بالایی پوست رو حذف می کنه و اون رو نسبت سوزش بیشتر ضعیف می کنه. بهتره از مصرف صابون دوری کنین حتی اگه پوست شما چرب باشه. عوضش ژل حموم رو انتخاب کرده و بدون این دست اون دست کردن پس از دوش گرفتن کرم بدن و مرطوب کننده استفاده کنین.زمان دوش خود رو کم کنین و از آب ولرم استفاده کنین.

۵. از مرطوب کننده استفاده کنین.

شما نباید منتظر بمونین تا وقتی که پوست دست و صورت شما خشک و پوسته پوسته شه بعد به فکر مراقبت از اون باشین. باید وقتی که دماسنج دمای زیر صفر رو نشون می دهد شروع به به کار گیری مرطوب کننده ها کنین. هم اینکه باید توجه خاصی به دست خود داشته باشین. در حالت ایده آل به کار گیری یه مرطوب کننده دست به صورت دو بار در روز ممکنه کافی نباشه ، شما باید ۵ یا ۶ بار در روز بسته به نوع پوست خود از کرم دست استفاده کنین. همونجوری که شما یه تیوب کرم مرطوب کننده در حموم خود دارین، حمل یه کرم دست در کیف دستی و به کار گیری اون در هر وقتی که دست خود رو می شویید لازمه.

۶. در رژیم غذایی خود تجدید نظر کنین.

میدونید که پوست شما نشون دهنده سلامتی شما هستش، بنابرین پوست مستقیما با رژیم غذایی و تغذیه شما در ارتباطه. تا حالا دقت کرده اید که چون که پوست شما در فصل زمستون زرد رنگ و پوسته پوسته می شه؟ شاید شما نیاز به تجدید نظر در رژیم غذایی روزمره خود داشته باشین و باید عادات غذا خوردن خود رو رو عوض کنه. در طول فصل سرما بدن شما نیاز به چربی بیشتری داره به خاطر همین شما باید رژیم غذایی کم کالری رو کنار بگذرید و مصرف اجناس گیاهی، ماهی، اجناس لبنی و چربی های سالم رو زیاد کنین. چسبیدن به یه رژیم غذایی سالم پوست شما رو نورانی و سالم می کنه و به شما کمک می کنه مقداری از وزن خود رو کم کنین. افزایش مصرف مرکبات، سبزیجات و غذاهای دریایی هم کمک کنندههه. نه فقط اون رو در برابر خشکی و پوسته پوسته شدن اون رو مواظبت می کنه، باعث کم کردن سرعت پروسه های پیری و کاهش چین و چروک می شه.

۷. هیدراته بمونین.

من با احتمال خیلی کم آدمایی رو می بینم که مقدار پیشنهاد شده روزانه آب رو می نوشند. مردم حتی با احتمال خیلی کم به اندازه کافی در زمستون آب می نوشند. شما ممکنه در طول یه فصل سرد احساس تشنگی نکنین، اما در واقع نیازای هیدراتاسیون شما به فصل بستگی نداره. نوشیدن مقدار خیلی از آب رو واسه سلامت و زیبایی شما بسیار سودمنده. این کار باعث خلاص شدن از شر سموم بدن، افزایش توانایی ارتجاعی و افزایش جوون سازی می شه. در حالی که شما باید دست کم ۸ لیوان آب در هر روز بخورین، تلاش کنین مصرف کافئین، آب گازدار و چای مشکی رو کم کنین.

۸. از پاکسازی صرف نظر نکنین.

اگه پوست خود رو به طور منظم مخصوصا در طول ماه های پاییز لایه برداری نکرده اید به کار گیری همه اجناس مراقبت از پوست شما بی فایده به نظر می رسد، چون لایه ورداری به آماده شدن پوست واسه زمستون کمک می کنه. متخصصین پوست و کارشناسان زیبایی می می گن که شما باید پوست خود رو ۳ بار در هفته در طول ماه های زمستون لایه برداری کنین. این کار به برداشتن سلول های مرده، خاک و بقایای مواد آرایشی کمک می کنه و رنگ و بافت پوست شما رو هم بهبود می بخشه. به کار گیری لایه بردار سه بار در هفته راهی مطمئن واسه پوستی سالم و درخشانه. لباس های زمستونی بدن شما رو مخفی می کنه، اما اونا هم نیاز به لایه برداری اضافی در فصل زمستون دارن.

آماده کردن پوست واسه فصل زمستون می تونه یه کار سخت باشه. علاوه بر این، حفظ روال زیبایی در فصل زمستون هم می تونه رقابت برانگیز باشه، اما اگه شما بعضی از اسرار اون رو بدونین کار خیلی سختی نیس. زمستون در واقع می تونه باعث به وجود اومدن خیلی از مشکلات در پوست شما شه. با این حال شما خیلی راحت می تونین اثرات مضر رو کم کنین و با پیروی از راهنمایی اشاره شده پوست خود رو واسه زمستون آماده کنین. اونا رو در روال زیبایی خود به کار ببرین و از پوست نورانی و سالم خود حتی در ماه های زمستون لذت ببرین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست مجله زیبایی