۸ جاده شگفت انگیز دنیا برای رانندگی

رانندگی یکی از لذت بخش ترین تفریحات خیلی از افراده. اما به غیر از راننده، دیگه سرنشینان خودرو هم به جاده و محیط اون اهمیت میدن.

به گزارش فرادید به نقل از گاردین، تعداد جاده های خوب در دنیا کم نیستن. جاده هایی که از بین کوه و جنگل و بیابان عبور کرده تا هر کدوم انگار تجربه جدیدی واسه گردشگران باشه. جاده چالوس هم به نوبه خود تجربه ای تکرار نشدنی واسه گردشگرانه. در ادامه جاده هایی رو در کشورای دیگه می بینین.

کارِتا دسا کالوبرا، مایورکا

جاده پیچ در پیچ کالوبرا بسیار قشنگتر هستش و پیچای ۳۶۰ درجه اون واسه رانندگان رقابت برانگیزه. این جاده آسفالته تقریبا ۱۳ کیلومتر طول داشته و شیب داره. به دلیل نبود به کار گیری تونل در ساخت اون، این جاده تقریبا شیب هفت درصدی داره. اگه به دنبال رقابت واقعی هستین، این جاده رو با دوچرخه امتحان کنین.

جاده های ایروهازاکا، ژاپن

این دو جاده به ترتیب در سالای ۱۹۵۴ و ۱۹۶۵ میلادی در نیکو توچیگی ساخته شد و ۴۸ پیچ تند در اونا وجود دارن. در واقع به ازای هر حرف الفبای ژاپن، یه پیچ هست. این جاده پیچ در پیچِ شیب دار به بالای کوه می رسه. از ماه اکتبر جنگل رنگای قرمز، قهوه ای و طلایی به خود میگیره. گردشگران زیادی هم واسه تماشای رنگای پاییزی به این جاده می رن.

گریمسل پَس، سوئیس

کوه های آلپ کشور سوئیس رو محاصره خود قرار داده، به خاطر همین شکی نیس که این کشور سهم خیلی از جاده های خوب دنیا رو به خود اختصاص داده باشه. مشهورترین جاده سوئیس «گریت سنت برنارد پس» است اما جاده های زیبای دیگری هم در اون هست. گریمسل پَس ۲۳ کیلومتر طول داره و گلِتچ رو به مِیرینگن وصل می کنه. علاوه بر اون، تنها جاده مستقیم بین بِرن و والایس همین جاده س، با این حال در طول زمستون بسته می شه. «گریمسل پَس» در ارتفاع ۲۱۶۵ متری واقع شده. در طول راه، طبیعت زیبای اون به خصوص «گریمسل هاسپیز» نفس شما رو در سینه نگه می داره.

جاده «سررا دو ریو دو راسترو،» برزیل

از اول تا انتهای این راه، جاده زیگزالی، آبشارهای بین درهای عمیق و طبیعت اون، مسافر رو محو زیبایی خود می کنه. ارتفاع جاده زیاده. در بالاترین نقطه و ارتفاع ۱۴۵۹ متری، میتونین تا اقیانوس اطلس (در فاصله ۱۰۰ کیلومتری) رو هم ببینین.

ریم راک درایو، کلرادو، آمریکا

تو یه ساعت میشه این راه یه ۴۷ کیلومتری رو طی کرد. چشم انداز زیبای اون از بین درها و صخره های قرمز رنگ زیباست. مراقب عقابای طلایی بالای سرتون باشین.

تنهاترین جاده، نوادا

این جاده به «تنهاترین جاده» آمریکا معروفه. این جاده از ساحل ساکرامنتو در کالیفرنیا شروع شده و به اشن سیتی در مریلند می رسه. اما این وسط از صحرای نوادا هم عبور می کنه.

ساحل اسکلت، نامیبیا

اگه به دنبال تنهایی هستین، به سراغ ساحل اسکلت نامیبیا در شمال غرب این کشور برید و در کنار اون رانندگی کنین. جون هنری مارش نام «ساحل اسکلت» رو به عنوان اسم کتاب خود انتخاب کرد و به این منطقه اشاره داره. از سال ۱۹۴۴ و به دنبال موفقیت اون کتاب، نام این منطقه تغییر کرد. تقریبا در بیشتر روزای سال، مه غلیظ اقیانوسی در این منطقه هست.

جاده ای به سمت جزیره ها، اسکاتلند

« جاده ای به سمت جزیره ها» از بن دیویس شروع شده و مقصد اون مالایگه. در راه این جاده ۷۴ کیلومتری بناهای تاریخی و طبیعت بکر اسکاتلند خودنمایی می کنه. علاوه بر طبیعت زیبای جاده، منظره قطار بخار «جاکوبایت» هم در کنار جاده قرار داره. این قطار تعجب انگیز به دلیل استفاده در سری فیلمای هری پاتر معروفیت جهانی یافت.

هم اینکه ببینین : | معرفی جاذبه های گردشگری ایران و جهان

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

جاده جهانگردی فرادید مطالب باحال روز