۸ راز موفقیت مایکل فلپس

مایکل فلپس یه شناگر افسانه ایه که در دوران ورزش حرفه ای خود ۸۲ مدال آورد که از بین اونا ۲۳ مدال رو درزمان ۳ بازی المپیک بدست آورد. مربی اون، باب بومان، در سال ۲۰۱۶ کتابی رو در مورد اسرار کارکرد شنا و پیروزی ارائه کرده بود که باعث موفقیت خیلی از ورزشکاران برنده مدال طلای اون دوره از جمله مایکل فلیپس شد.

اون روشای رسیدن به موفقیت خود رو واسه ما در کتاب خود با عنوان «قوانین طلایی: ۱۰ مرحله واسه پیشرفت در زندگی و کار»، برملا کرده.

این مجموعه قوانین، قوانینی هستن که می تونین در زندگی خود واسه رسیدن به موفقیتای فردی و پیروزی از اونا استفاده کنین.

راز موفقیت مایکل فلپس

راز موفقیت مایکل فلپس

اینجا ۸ قانون طلایی موفقیت باب بومان میگن:

  1. یه بینش عمیق داشته باشین

شما باید چشم اندازی از راهی که می خواین در اون قدم بنهید و هدفی که می خواین بدون برسین، اینکه چه کاری می خواین انجام بدین و در چه جایگاهی از این راه قرار گیرید داشته باشین. بهتره در مورد اون چه که از زندگی می خواین و موفقیتی که می خواین بدون برسین خلاق باشین.

رویایی، و آرزو گرا باشین و اجازه بدین خیالات شما به باوراتون تبدیل شده و بعد مثل میوه های درخت امید در زندگی تون بارور شن. دیدگاه های خود رو در مورد رویای خلاقانه تون از آینده و اون چه که با در نظر گرفتن امکانات موجود می خواین به رشته تحریر در بیارین. یادتون باشه که اینجور چشم اندازی به شما امید میده تا هر روز صبح که از رخت خواب بر می خیزید واسه رسیدن به هدف هاتون تلاش کنین.

  1. داشتن نگاه همه جانبه

داشتن نگاه درست، درب موفقیت هستش. فلیپس میگه:

نگاه درست و همه جانبه، می تونه رویاهای امکان ناپذیر رو به واقعیت تبدیل کنه.

از انرژی مثبت موجود در درون خود واسه تحقق رویاهاتون استفاده کنین. مطمئنا و دودلی و داشتن افکار منفی، احتمال رسیدن شما به موفقیت دو برابر قبل هستش. شور و شوق درونتون رو به کار گیرید و با اشتیاق کامل، اهداف خود رو دنبال کنین. وقتی که احساس میکنین بخشی از کار رو انجام دادین، معتقد میشین که بقیه اونو هم کلکشو بکنین.

  1. خطر پذیر باشین

به گفته باب، “ریسکا سوخت لازم واسه قدم گذاشتن در جاده هستن. فرقی نمی کنه که به کجا می خواین برید چون که این ریسکا همیشه گریبان گیر شمان. از منطقه رفاه خود خارج شید و قدم در راهی بذارین که کم یا بیش پر از ریسکه. وقتی که شما خطرات رو به جون می خرید و خودتون رو به رقابت می کشید، آروم میشین چون که میدونید حتی به اندازه یه قدم به موفقیت نزدیک تر شدین.

خطر پذیری رو به یکی از عادتای خود تبدیل کنین تا خودتون رو ساخته و پرداخته رسیدن به اهدفتان کنین. هر که خطر پذیرتر باشه نتیجه های بیشتری کسب می کنه. وقتی که شما یه نگاه همه جانبه داشته باشین، به راه آسون تری بحث خطر رو قبول می کنین و با تمرین اتخاذ خطر، توانایی شما در تشخیص ریسکا بیشتر می شه.

  1. یه طرح واسه ادامه راه داشته باشین

خودتون رو واسه رسیدن به اهدافتون آماده کنین. با انجام یه برنامه یا روش هدف دار مناسب به آسونی می فهمین که در کجای راه باید چه کاری انجام بدین و همین رسیدن شما به موفقیت رو آسون کردن می کنه. اندازه برنامه شما نشون دهنده عمق بینش شماس. طرح بازی داشته باشین که به اندازه کافی اقوا گر و بلند پروازانه باشه.

این نقشه راه به شما کمک می کنه از جایی که امروز در اون هستین به جایی که می خواین باشین برید. واسه برنامه ریزی راه، اول از گامای کوچیک و مراحل بی ارزش کار خود رو شروع کنین و کم کم وارد مراحل سخت تر و گامای بالاتر شید.

  1. چشم انداز خود رو به صورت روزانه به روز کنین

شما باید مسائلی رو که برنامه ریزی کردین هر روز در زندگی خود به کار گیرید و ماموریت خود رو که رسیدن به هدف نهاییتانه در بالای برنامه روزانه خود حفظ کنین.

بومان در این مورد می نویسه: موفقیت وقتی یه امر معمولی هستش که شمام اونو در عادتای روزانه خود جای داده باشین.

اینجور کاری، به چشم انداز و ماموریتتون چهره ای واقعی می بخشه و پس دلیل می شه بیشتر به قدرت خود پی ببرین.

نقشه روزانه رو انتخاب کنین و تلاش کنین به یه برنامه روزانه کامل که شما رو به سمت جلو هل میده، برسین.

تلاش کنین همیشه حرفه ای رفتار کنین و استانداردهای بالایی رو واسه خودتون تنظیم کنین. هرچه بیشتر به اهداف روزانه خود اهمیت بدین، بیشتر احتمال داره که موفق شید. تلاش کنین هر روز اهداف روزانه خود رو تحقق بخشید، فشار کاریتون رو زیاد کنین و خود رو واسه انجام کاری کمی بیشتر در روزای بعدی آماده کنین.

واسه موفقیت باید تیم تون رو داشته باشین.

واسه موفقیت باید تیم تون رو داشته باشین.

  1. یه تیم متخصص داشته باشین

بهتره یه سری از مربیان و متخصصین رو در کنار خود داشته باشین. باب میگه: واسه خود یه چشم انداز بزرگ داشته باشین و از خودتون سوال کنین، چیجوری میتونم بهتر شوم و کی می تونه به من در این راه کمک کنه؟ آدمایی رو که می تونن در رسیدن به هدفتون موثر باشن و به شما کمک کنن پیدا کنین و تیمی از افراد متخصص رو که به طرفداران شما تبدیل می شن گرد هم بیارین.

به دنبال افراد منخصص و کاردانی باشین که وقتی با چالشا و مشکلات مواجه میشین، در کنار شما باشن نه در مقابلتون. و از آدمایی که از هر فرصتی واسه نا امید کردن و پایین کشیدنتان استفاده می کنن دوری کنین.

  1. تلاش کنین همیشه انگیزه خود رو حفظ کنین

واسه اینکه در دراز مدت به چیزایی که می خواین برسین، تلاش کنین همیشه اشتیاق و انگیزه خود رو حفظ کنین. واسه این که بتونین هر روز بیشتر از دیروز در کار و زندگی خود پیشرفت کنین و به خواسته هاتون برسین نیاز به انگیزه دارین. واسه حفظ شور و اشتیاق، ممکنه مجبور باشین به خودتون انگیزه کاذب بدین تا وقتی که انگیزه های واقعی یکی یکی سر بر بیارن.

اهدافتون رو هر روز دنبال کنین تا هر روز به عنوان پاداشی که می تونه به شما در رسیدن به هدف کمک کنه معنا یابد. تمرینات، پیاده روی ، کلاسای آموزشی، سرگرمی یا جشنا ، همه و همه می تونن واسه شما انگیزه بخش باشن فقط کافیه که چگونگی نگاه خود رو تغییر بدین. از راه های هدف دار تقویت روحیه واسه تقویت روحیه و تشویق خود و ادامه راه استفاده کنین.

کمی نمیگذره که می بینین، رسیدن به اهداف به صورت یه امر منظم، و روزمره واسه شما اتفاق می افتن و برنامه هایی که مرتب کرده بودین کم کم از راه ای واسه رسیدن به اهدافتون تبدیل می شن.

  1. از مشقتا به عنوان یه مزیت استفاده کنین

اجازه ندین هیچ مانعی در راه رویاهای شما قرار بگیره و یه شکست شما رو از رسیدن به اهدافتون نا امید کنه. به جای اون بهتره، از این شکست استفاده کنین و به جای در جا زدن ، پر قدرت تر به طرف هدفتون حرکت کنین.

انعطاف پذیر باشین یعنی وقتی که دریافتید راهی پر از مشکلات ریز و درشته، راه های دیگری پیدا کنین که ساده تر باشه و به شما در رسیدن به هدف کمک کنه نه این که هدف رو کنار بذارین.

تمرین کنین که در موقعیتای عذاب آور محکم باشین. هرچند گفتن این حرف، ساده و عمل کردن به اون سخته اما بدونین هیچکی جز خود شما نمی تونه به شما کمک کنه پس بهتره قوی باشین و با مشکلات مقابله کنین. از نا امیدی و شکست درس بگیرین و بدونین اون چه که شما رو نکشد شما رو قوی تر میسازه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز موفقیت