عمومی

۸ راه برای تقویت مهارت مذاکره

مهارت گفتگو موفق یکی از اصلی ترین مهارتای مدیرانیه که می خوان در کار خود بهترین باشن پس اگه می خواید یه گفتگو کننده حرفه ای باشین باید واسه تقویت مهارت گفتگو خود قدمای موثری رو وردارین.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ بهترین مذاکرات وقتی رخ میدن که همه دو طرف با رضایت از اتاق خارج شن. اگه یه گفتگو کننده به روشنی برنده صحنه باشه، طرف مقابل احساس فریب خوردگی داره. واسه کارآفرینان، گفتگو بخشی از زندگیه. صرف نظر از اینکه در چه صنعتی فعالیت می کنین، هر روز در حال معامله و صلح هستین.

بعضی از این معاملات نتایجی جزئی دارن و یه سریای دیگه به سودهای بزرگ منجر می شن. خیلی از مذاکرات در طول مصاحبه و وقتی که قرارداده ها امضا می شن و گروه های جور واجور به توافق می رسن، صورت می گیرن. آدمایی که گفتگو موفقی رو پشت سر می ذارن، بیشتر پیشرفتای بیشتری دارن.

گفتگو بهتر

واسه بعضی از افراد، جریان گفتگو مرعوب کننده س. وقتی که به میز گفتگو نزدیک می شن، صدای ضربان قلب خود رو می شنون و حس می کنن دمای اتاق ۵۰ درجه گرم تر شده. دیدشون تار می شه و بعضی وقتا حس می کنن به آخر دنیا رسیدن. خبر خوب اینکه بهترین گفتگو کنندگان جهان، با تلاش شخصی خودشون به این نقطه رسیدن؛ تلاشی که اولین مرحله اون شناخت مبانی و اصول تعاملاته.

آمادگی واسه گفتگو

قبل از ورود به جلسه، خودتون رو آماده کنین. ممکنه مذاکرات طولانی و سختی در پیش داشته باشین و احتمال وقوع مسائل غیر منتظره هم هست. آمادگی قبلی باعث می شه شروع جلسه رو در دست بگیرین و ثبات بیشتری در طول مذاکرات داشته باشین.

  1. اهدافی روشن و قابل رسیدن واسه خودتون مشخص کنین

اولین قدم در راه پیشبرد یه گفتگو موفق، تعریف روشن اهدافیه که معیارهای رسیدن به اهداف پایانی رو مشخص می کنه. اگه اهداف روشنی داشته باشین، راحت تر می تونین روش هدف دار مؤثری واسه رسیدن به اونا طراحی کنین.

چیجوری بهتر گفتگو کنیم؟

  1. روش هدف دارای جور واجور رو واسه رسیدن به اهداف در نظر بگیرین

اول یه روش هدف دار دقیق و متفکرانه واسه رویکردتان مشخص کنین. بعد با تغییر بعضی از فرضیات، روش هدف دار دیگری رو طراحی کنین. تا وقتی که می تونین گزینه های جور واجور رو تست کنین، به این کار ادامه بدین. در صورت امکان واسه جواب هاتون برنامه ریزی کنین؛ هرچند ممکنه بقیه هم طرحای زیرکانه ای تو ذهن داشته باشن. کارآفرینان با به کار گیری راه هدف دارای چندگانه، می تونن در برابر عوامل غیر منتظره انعطاف پذیری بیشتری از خود نشون بدن.

  1. خودتون رو بشناسین

موفقیت از افکار و ذهنیات شما شروع می شه. درسته که نمی تونین اقدامات بقیه رو کنترل و پیش بینی کنین، اما می تونین انتخاب کنین که چیجوری به این اقدامات جواب بدین. آزمایش عادتای شخصی به شما کمک می کنه از رفتارهایی که ممکنه در طول جلسه گفتگو رقابت آفرین باشن، آگاهی داشته باشین. بهتره غرورتون رو کنترل کنین؛ چون اثر نامطلوبی روی طرف مقابل داره.

  1. احتمالات رو بررسی کنین

بعضی از مذاکرات وقتی بهتر به نتیجه می رسن که به عنوان فرصتی واسه موفقیت دوطرفه دیده شن. بااین حال نمیشه انگیزه آدمایی رو که پشت میز گفتگو نشسته ان پیش بینی کرد. بعضی از افراد فکر می کنن حضور در جلسه گفتگو، برابر با شرکت تو یه رقابت نفس گیره. پس بهتره طرف مقابلتون رو تا حدودی بشناسین و خودتون رو واسه احتمالات آماده کنین.

گفتگو مؤثر

زمینه، موقعیت و تشریفات مذاکرات، با همدیگه متفاوت ان. ممکنه گفتگو کنندگان در طول جلسه بعضی از اطلاعات رو پیش خود نگه دارن یا بد نشون بدن، که این طبیعیه. هم اینکه ممکنه از همه متغیرها آگاهی نداشته باشین. ولی به جای اینکه خودتون رو به خاطر اینجور مسائلی نگران کنین، به چیزایی فکر کنین که تحتِ کنترل شمان.

  1. اولین حرکت رو شما انجام بدین

بیشتر مصالحات، از امتیازات تجاری شروع می شن و به اعداد و ارقام و توافق پایانی ختم می شن. فردی که اولین پیشنهاد رو روی میز میذاره، کنترل بیشتری در تعیین یافته های پایانی داره. هرکدوم از فروشندگان یا خریداران که زودتر دست به اقدام بزنن، نفوذ بیشتری در جریان گفتگو دارن و می تونن یافته ها رو به نفع خود تغییر بدن.

  1. متوجه باشین که چه وقتی باید سکوت کنین

بعضی وقتا مردم گفتگو ای رو که ممکنه به یه قرارداد خوب منجر شه، تخریب می کنن. نگرانی و عصبانیت موجب می شه افراد صحبتایی رو به زبون بیارن که به زیان خودشون تموم می شه. اگه می خواین گفتگو مفیدی داشته باشین، باید یاد بگیرین آرامش خودتون رو حفظ کنین؛ چون آرامش، تسلط شما رو بیشتر می کنه و مانع از این می شه که به طرف مقابلتون امتیازهای غیر لازم بدین. اگه مخاطبتان گرفتار این دام شد، بازم سکوت شما شیرینی معامله رو بیشتر می کنه.

راه های افزایش مهارت گفتگو

راه های افزایش مهارت گفتگو

  1. به زبون بدن توجه کنین

تیکای عصبی به شکلای مختلفی ظاهر می شن. بعضی از اونا نامحسوس و یه سریای دیگه ناراحت کننده ان. در طول مذاکرات تلاش کنین دستا، چشما و سرتون رو به طور کاملً آگاهانه حرکت بدین؛ چون زبون بدن شما می تونه سیگنالای مرتبطی به بقیه گفتگو کنندگان بفرسته. یه لحظه ناخوشایند و یه حرکت ناجور ممکنه راه روش هدف دار شما رو منحرف کنه.

  1. تسلیم نشید، توافق کنین

در طول مذاکرات طرف مقابل می خواد از شما امتیازاتی بگیره. در جریان یه صلح تجاری، باید به ازای هر منفعتی که به طرف مقابلتون می رسونین، نتیجه ای دریافت کنین. اگه دو طرف گفتگو تلاش کنن به جای امتیاز گرفتن از همدیگه، به یه توافق پایانی برسن، سود بیشتری می برن.

آزمایش مذاکرات

پس از پایان گفتگو، یافته ها رو پیگیری کنین؛ چراکه ممکنه هنوز فرصتی واسه بهبود روند یا حتی یه گفتگو بهتر وجود داشته باشه. اگه به صورت گروهی گفتگو کردین، همکارانتون بهترین منبع دریافت بازخورد هستن. صرف نظر از نتیجه، گفتگو ای موفقیت آمیز است که به شما کمک می کنه به یه گفتگو کننده قوی تبدیل شید. از درسایی که در این جلسه آموخته اید، واسه موفقیتای بعدی خود استفاده کنین.

فنون گفتگو در بازاریابی و مدیریت

۵ قدم واسه تقویت فن گفتگو

زومیت گفتگو