عمومی

۸ راه حل سفید کردن دندانها در خانه

سفید شدن  دندون

واسه سفید کردن دندون چی می تونه به درد بخور باشه؟ چی به درد بخور نیس؟

یه سری از آدما به دنبال قشنگ تر کردن لبخند خود هستن اما زمان و هزینه کافی واسه سفید کردن دندونای خود رو ندارن. اگه شمام جزو این افراد هستین و دوست ندارین از داروهای موجود در داروخونه استفاده کنین باید بدونین که درمانهای طبیعی و خونگی امنی واسه اینکار هست.

  1. مسواک زدن و به کار گیری نخ دندون:

داشتن یه بهداشت دهن و دندون خوب بهترین روش واسه نگهداری از دندونا و سفید کردن اوناس. خمیر دندونا می تونن لکه رو از روی دندوناتون برداره.

خمیر دندونای سفید کننده دارای مواد تشکیل دهنده زیادی هستن و می تونن به همین روش عمل کنن. نخ دندون به شما کمک می کنه از شر غذاها وباکتریای موجود در داخل دندانا خلاص شید.

  1. روغن کشی:

این فوت وفن در طب آیورودا بسیار محبوبه. شما می تونین از یه قاشق غذاخوری روغن ( مثل روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن کنجد) در سرتاسر دهن خود استفاده کنین. این روغن رو به مدت ۲۰ دقیقه داخل دهن نگه دارین تا از شر باکتریا خلاص شید.

تحقیقات گذشته نشون میده که به کار گیری روغن نارگیل می تونه از خراب شدن دندونا جلوگیری کنه.

  1. جوش شیرین:

جوش شیرین یه ساینده ملایمه که لکه ها رو نابود می کنه. شما می تونین جوش شیرین رو با به کار گیری راه های موجود آماده کنین. تحقیقات جور واجور نشون میده که مسواک زدن با اجناس شامل جوش شیرین به نابود کردن لکه های موجود در سطح دندون کمک می کنه.

  1. سیب، آناناس و توت فرنگی:

اسید مالیک در سیب باعث افزایش بزاق می شه. خمیر دندونایی که دارای ترکیب بروملین( ترکیب موجود در آناناس) هستن می تونن به سفید شدن دندانه ها کمک کنن. اما هیچ دلایل علمی وجود نداره که خوردن این میوه ها به سفید شدن دندونا کمک می کنه.

تحقیقات جور واجور نشون میده که مسواک زدن با ترکیب این مواد و جوش شیرین دارای اثر سفید کنندگی نبوده. حتی اسید سیتریک موجود در توت فرنگی می تونه باعث شکسته شدن مینای دندون شه. پس باید به دنبال اجناس ساخته شده از این مواد باشین.

  1. هیدروژن پراکسید:

هیدروژن پراکسید یه عامل سفید کننده س که در بیشتر بسته های سفید کننده خونگی پیدا میشه. این ماده واقعا می تونه رنگ دندون رو عوض کنه. مطالعه انجام شده نشون میده که به کار گیری ژل ساخته شده با ۶ درصد هیدروژن پراکسید، بعد از دو هفته تغییرات زیادی روی دندون داشته. شما می تونین این ماده رو از داروخونها جفت و جور کنین.

  1. سرکه سیب:

قبل اینکه مسواک بزنین، سرکه سیب غرغره کنین. اینکار به از بین رفتن باکتریا و لکه ها کمک می کنه. البته باید یادتون باشه که هیچ مطالعه ای واسه تایید این ادعا وجود نداره. با اینکه این ماده می تونه بهترین گزینه واسه سالادهای شما باشه اما انتظار نداشته باشین دندوناتون رو به طور کامل روشن کنه.

  1. زردچوبه:

زردچوبه یه ماده طبیعی و خوب واسه روشن کردن دندون هاست. خمیر زردچوبه می تونه سفیدی رو به دندوناتون برگرداند.

  1. روی غذاهای مصرفی خود دقت کنین:

پیشگیری بهتر از درمانه. قبل اینکه دندوناتون زرد شه و لکه سرتاسر اونو بپوشونه، باید مراقب دندونای خود باشین. موادی مثل توتای مشکی و نوشیدنیایی مانند قهوه، الکل و نوشابه می تونه باعث از بین رفتن دندونا شه.

تلاش کنین در مصرف اینجور موادی تعادل رو رعایت کنین. دهن خود رو بعد از خوردن غذا بشورید.

خواص نمک و جوش شیرین واسه سفیدی دندون

چیجوری جرم دندون رو در خونه بگیریم؟

اختصاصی دندون دندونای سفید زیبایی صورت