۸ راه ساده برای خلاقیت بیشتر در محل کار

work

محیط کار خونه دوم شماس، درست مثل مدرسه که واسه بچه مدرسه ایا حکم خونه دوم داره. شما بخشی از بهترین ساعتای شبونه روز رو در محیط کار می گذرونین و این حق شماس که از حضور در اینجور جایی خوشحال و راضی باشین.

به گزارش آلامتو به نقل از بانکی، یکی از روشای خوب و خوش بودن در محیط کار و رضایت داشتن از کار  اینه که بعضی وقتا خلاقیتایی رو در محیط کار به خرج بدین و این مسئله به پیشرفت کردن تون هم کمک می کنه.

اما خلاقیت کاری داشتن هم وسایل لازم خود رو می خواد. در گزارش پیش رو به چند نکته می پردازیم که رعایتشان محیطی خوشحال و خلاق رو براتون میسازه.

۱- به معاینه چشم برید

اگه حس می کنین بینایی چشماتون کمتر شده یا تار می بینین حتما خود رو به یه چشم دکتر نشون بدین. یکی از دلایل خستگی و بی انگیزگی سر کار می تونه چشماتون باشه که بعد از مدت کوتاهی خسته می شه و به استراحت نیاز داره.

بهشون برسین تا حوصله و در نتیجه خلاقیتتان در محیط کار بیشتر شه.

۲- میز کار خوبی رو انتخاب کنین

تلاش کنین تجهزاتی که در محل کار نیاز دارین مثل میز و صندلی وسیستم و چیزای دیگه رو خوب انتخاب کنین. چیزی رو انتخاب کنین که با اون راحت هستین و اگه هم با اون راحت نیستین و اذیتتون می کنه، حتما درخواست عوض شدنشون رو بدین.

اگه ابزارهایی که در محل کار از اونا استفاده می کنین براتون راحت نباشن و دائم با اونا در جنگ باشین، دیگه انرژی لازم واسه کار کردن رو ندارین.

۳- صاف بشینین و شونِه هاتون رو پایین بیارین

صاف بشینین. کمرتون رو صاف کنین و مراقب ستون فقراتتون باشین. گردن درد بدترین نتیجه کار بد نشستن روی صندلیه که اگه گرفتارش شدید دیگه کارای عادی رو نمی تونین انجام بدین، تا چه برسه به خرج کردن خلاقیت در محیط کار.

۴- دنبال راه هایی واسه خلق فضایی باصفا باشین

دنبال راه هایی بگردین که باعث می شه ورودتون به فضای کار با شادی تون همراه باشه. از تزئین محیط کار با کاغذای رنگی گرفته تا خریدن گلا یا گلدان مصنوعی می تونه واسه باصفا شدن فضا به شما کمک کنه.

این کارا باعث می شه حس خوبی هنگام حضور در محل کار داشته باشین و این حس سرخوشی به بازده و خلاقیت هم کمک می کنه.

۵- هدفون داشته باشین

داشتن یه دستگاه MP3 یا MP34 یا حتی فقط داشتن هدفونی که به سیستمتان وصل باشه می تونه به شما در گوش دادن به آهنگای مورد علاقه تون کمک کنه. این کار باعث سرحالی تون می شه و در نتیجه بر خلاقیتای فردی تون هم تاثیر مثبت می ذاره.

۶- در صورت امکان مانیتورنتان رو بزرگتر  و تعدادش رو زیاد کنین

اگه مانیتورتان کوچکه و تصویر کوچکش شما رو اذیت می کنه حتما درخواست بزرگترش رو بدین و اگه کارای گرافیکی انجام می دید از رئیستان بخواین بیشتر از یه نمایشگر در اختیارتون بذاره تا بهتر بتونین کار انجام بدین.

۷- به حاشیه ها و حاشیه سازیا توجه نکنین

نه حاشیه سازی کنین  و نه به حاشیه ها توجهی داشته باشین. حاشیه یعنی سوختن و جزغاله شدن متن و سوختن متن یعنی از بین رفتن هرگونه خلاقیت در کار و حتی نرسیدن به کارای اصلی و مهم که نیاز به تمرکز دارن.

۸- میز کارتون رو همیشه تمیز و مرتب کنین

کاغذای باطله، وسائل اضافی و چیزایی که دیگه به اونا احتیاجی ندارین رو دور بریزین. میز کارتون رو با این وسائل بدردنخور بازر شام نکنین تا هم آرامش بیشتری داشته باشین و هم ذهنتون آزادتر باشه و بتونین بهتر فکر کنین.

بانکی