منابع تحقیق درمورد و-خرید و دانلود پایان نامه

در‌این قسمت 620 0F) است.
بعد از کوره نوار بوسیله دو لوله مسی سوراخ‌دار که هوای فشرده دارند به آن می‌دهند تا خنک شود.

مرحله بعد مربوط به نوار فولاد کربن است که چون قابلیت زنگ‌زدگی‌این نوع فولاد زیاد می‌باشد. بدنه آنرا با مایعی شامل تینر و لاکر می‌پوشانند.
مازاد‌این مواد هم توسط دو برش متفابل بهم گرفته می‌شود و برای خشک شدن لاک، مجدداً به کوره برگشت داده می‌شود. پس از بیرون آمدن از کوره به آن هوای فشرده دمیده می‌شود تا خنگ گردد. سپس بر روی حلقه دیگر جمع‌آوری می‌شود. سرعت دستگاه برای فولاد کربن 1160 و برای نوار استینلس 1300 تیغ در دقیقه است. راندمان دستگاه 4/88% می‌باشد تعداد دستگاه چاپ 2 عدد می‌باشد.
4-10-2- اتصال نوار
جهت استمرار تولید و عدم وقفه در کار می‌بایست حلقه نوار تیغ به یکدیگر پیوسته باشند.
بنابراین چنانچه در قسمتی از نوار پارگی یا شکستگی وجود داشته باشد بوسیله عبور دادن نوار از زیر میکروسوئیچ و یک صفحه که در دید اپراتور قرار گرفته است به طرف دیگر هدایت می‌شود.
این میکروسوئیچ عیوب مربوطه را حس کرده و دستگاه را خاموش می‌کند.
اپراتور در قسمت عیب‌دار نوار را زیر یک پرس مربوطه برده و برش می‌دهد و سپس بوسیله دستگاه نقطه جوش دو سر آن را بهم مربوط می‌سازد. واحد اتصال نوار علاوه بر دستگاه جوش نقطه‌ای دارای یک اندازه‌گیری ضخامت است که چنانچه نقطه جوش خورده، ضخامتش بیش از حد استاندارد باشد، بوسیله آن اندازه‌گیری می‌شود‌این عمل برای آن است که در قسمتهای دیگر، گیج‌های اندازه‌گیری ضخامت وجود دارد که باید مطابق استاندارد آن گیج‌ها باشد. دستگاه دارای سرعتی برابر 1200 تیغ در دقیقه می‌باشد و راندمان آن 100% می‌باشد.
5-10-2- فرآیند سنگ‌زنی
هدف‌این مرحله از تولید تیز نمودن لبه تیغ‌هاست، بدین منظور با بهره گرفتن از دستگاه سنگ‌زنی زوایای مناسب را در طی مراحل مختلف در لبه‌تیغ‌ها به وجود آورده که بتوان با آن تیغ صورت را اصلاح نمود و سپس مراحل جداسازی تیغ انجام می‌گیرد که تیغ‌های جدا شده در جعبه‌های مخصوص بنام خشاب قرار گرفته و به واحدهای بعدی فرستاده می‌شود.
6-10-2- عملیات تکمیلی
تیغ‌هایی که از واحد سنگ‌زنی خارج می‌شود، هر چند که دارای لبه تیز و پرداخت شده است ولی دارای شکل اره مانندی است که هنگام اصلاح بین تیغ و مویی که در حال بریده شدن است و صورت اصطکاک‌ایجاد می‌شود و در اثر اصطکاک در بین و مو و در نتیجه صورت، بریدگی و الکتریسته ساکن تولید شده که‌ایجاد یک حالت کششی می کند و‌این همان ناراحتی است که در موقع تراشیدن صورت احساس می‌شود.
بنابراین روی سطح لبه تیغ باید روکشی از مواد شیمیایی پاشیده شود که‌این روکش باعث رفع‌این ناراحتی‌ها گردد.
مواد روکش در حالت عادی بسیار ناپایدار و بی‌ثبات هستند و می‌بایست تحت درجه حرارت خاصی حرارت ببیند تا محکم و با ثبات شوند به همین منظور تیغ‌ها به‌این قسمت آورده و در واحد حمام نمک‌این کار انجام می‌شود.
در واحد حمام نمک و به دلایلی که در بالا شرح داده شد با حرارتهای بالا سروکار داریم. بنابراین لازم است یکبار دیگر از آمونیاک تجزیه شده استفاده کنیم.
ابتدا غلاف‌ها را از گاز آمونیاک تجزیه شده اشباع نموده تا هوای موجود داخل آن خالی شده و از ورود هوای بیرون که باعث اکسیدشدن تیغ‌ها در داخل غلاف‌ها می‌گردد جلوگیری کند. با ورود گاز آمونیاک تجزیه شده در دهانه خروجی لوله، ئیدروژن آن با اکسیژن هوا می‌سوزد و بعد از‌این عمل جعبه فلزی مکعب شکل (گریدها) را درون حوضچه نمک شماره 1 که درجه حرارت حدود 8800F درجه دارد وارد کرده و همزمان زمان سنج را بکار انداخته و پس از 9 دقیقه وقتی زنگ هشدار دهنده به صدا درآمد‌این بار گریدها را وارد حوضچه نمک شماره 2 که دارای درجه حرارتی حدود 6800F وارد می‌کنند.
برای گرمادهی یکنواخت به گریدها، یک همزن در هرکدام از حوضچه‌های نمک وجود دارد که مرتباً محلول آب نمک را بهم می‌زند، پس از‌این کار و به منظور کاهش درجه حرارت گریدها وارد حوضچه‌های آب سرد 1 و 2 شده و در خاتمه عمل سردکردن یعنی وقتی که دمای غلاف‌ها به اندازه کافی پایین آمده است.
بجای گاز نیتروژن هوا وارد غلاف‌ها می‌شود تا عمل خنک کردن تیغ‌ها کاملاً انجام شده باشد.
قبل از بردن خشابها به قسمت بعدی روی تیغ‌ها، روغن سیلیکون ساخت شرکت نفت زده می‌شود تا از زنگ زدن آنها بعد از بسته‌بندی مخصوصاً در شهرهای شمالی با رطوبت بالا جلوگیری گردد.
بدین منظور تیغ‌ها، پس از حمام نمک مجدداً با بهره گرفتن از انتقال دهنده تیغ‌‌ها درون خشابها قرار گرفته و سپس‌این تیغ‌ها را در دستگاه روغن زنی قرار داده و روغن‌های سیلیکون با فشار از دو طرف تیغ‌های درون خشاب را آغشته می‌کنند و به مرحله بعدی می‌فرستند.
7-10-2- فرآیند چاپخانه
این قسمت دارای سه نوع ماشین چاپ می‌باشد. دستگاه چاپ لفاف، قوطی تاک و مقوای آویز، اساس کار دستگاه های چاپ لفاف و چاپ قوطی تاک شبیه به یکدیگر درون کاغذ یا مقوا پس از بارگیری روی دستگاه از چند غلتک عبور نموده و در مجاورت دو غلتک چاپ (یکی برای چاپ رنگ زمینه و یکی برای چاپ حروف و علامت ثبت شده کوسه) نقش می‌گیرد و بعد برای ثبات‌این نقش حرارت مناسبی در ماشین دریافت می‌کند. در دستگاه چاپ لفاف نوار، کاغذ از 9 ناحیه توسط سیلندر کاتر که داخل‌این سیلندر، تیغچه‌هایی قرار دارد که لفاف‌ها را از هم جدا می‌کند و به شکل حلقه‌های کاغذ در انتهای دستگاه روی 9 قرقره بطور جداگانه پیچیده می‌شود، در دستگاه قوطی تاک مقوا از 4 ناحیه همانند دستگاه چاپ لفاف جدا می‌شود و در انتها پشت سرهم ردیف می‌گردند.
اساس کار دستگاه چاپ مقوای آویز نیز همانند روش سنتی چاپ قدیم در چاپخانه است. پس از‌این عملیات، کاغذهای لفاف و مقواهای تاک جهت استفاده به قسمت‌بسته‌بندی فرستاده می‌شوند.
8-10-2- فرآیند بسته‌بندی
هدف‌این قسمت بسته‌بندی پوشش بدنه تیغ بوسیله کاغذ می‌باشد. چرا که تیغ درون آن ثابت بوده و لبه‌های آن آسیب نبیند.
اگر تیغ در کاغذ معمولی بسته‌بندی شود حفاظت خوبی در مقابل رطوبت و گرد و غبار نخواهد داشت زیرا کاغذ معمولی منفذدار بوده و دارای سوراخ‌های بسیار ریزی است که رطوبت می‌تواند به داخل آن نفوذ کند.
همچنین بنزوات سدیم مقاومت کاغذ را در مقابل ورود رطوبت که باعث فساد تیغ می‌گردد، بیشتر می کند. هنگامی‌که تیغ درون‌این کاغذ بسته‌بندی می‌شود حفاظت خوبی در مقابل عوارض خارجی دارا می‌باشد.
1-3- تعاریف واژه‌ها و اصطلاحات
مفاهیم مربوط به صدا
1-1-3- تعریف صوت
صوت شکلی از انرژی است که توسط مکانیسم شنوایی قابل شنیدن است که در نتیجه تغییرات متناوب هوای درون مجرای گوش و ارتعاش پرده گوش احساس می‌گردد‌. تغییرات فوق نیز به نوبه خود توسط به ارتعاش در آمدن تارهای صوتی یا منبع صوتی دیگری به وجود می‌آید‌.
ارتعاشات صوتی از نوع ارتعاشات مکانیکی طولی می‌باشند که‌این ارتعاشات مکانیکی از تغییر مکان قسمتی از یک محیط کشسان نسبت به وضعیت عادی خود به وجود می‌آید و همین امر سبب نوسان آن قسمت حول وضعیت تعادل می‌شود و به علت خاصیت کشسانی محیط‌این تغییر شکل یا آشفتگی از لایه‌ای به لایه دیگر منتقل می‌شود و موجی را‌ایجاد می‌کند و ا ین موج بدین ترتتیب در محیط پیش می‌رود‌.
2-1-3- طول موج
فاصله بین دو قله متوالی ( بین هر دو نقطه همفاز متوالی دلخواه ) را طول موج گویند‌.
3-1-3- الاستیسیته یا کشسانی محیط
قابلیتی است که با وجود آن ذرات محیط می‌توانند از وضعیت تعادل خود خارج شده و نوسان نمایند‌.
4-1-3-‌اینرسی
به مقاومت نسبی در برابر تغییر حالت و نوسان‌اینرسی می‌گویند‌.
5-1-3- فرکانس صوت
تعداد دفعاتی که چرخه تراکم و انبساط هوا در واحد زمان روی می‌دهد تواتر صوت گویند‌. گستره تقریبی تواتر برای شنوایی یک جوان سالم بین 000/20-20 هرتر است‌.

6-1-3- ارتفاع صوت
خاصیت زیر و بم بودن هر صوتی را ارتفاع صوت گویند‌. هرچقدر فرکانس صوت بیشتر باشد صدا زیرتر و هر چقدر فرکانس صوت کمتر باشد صدا بم‌تر خواهد بود‌.
7-1-3- طنین صوت
صفت ممیزه صوتهای مرکب است و خاصیتی از صوت است که توسط آن انسان صوتهایی را که از نظر شدت و ارتفاع یکسانند ولی از منابع مختلفی به وجود آمده‌اند را می‌تواند تشخیص دهد‌.
8-1-3- سرعت انتشار صوت1
صدا بسته به نوع محیط انتشار با سرعت‌های متفاوتی حرکت می‌کند یعنی سرعت موج صوتی در یک محیط مادی به خاصیت کشسانی محیط و دانسیته آن وابسته است و هرچه دانسیته محیط انتشار بیشتر باشد سرعت موج صوتی نیز بیشتر خواهد بود‌، لذا امواج صوتی در مایعات سریع تر از هوا و در جامدات سریعتر از مایعات منتشر می‌شود‌.
رابطه (1-1) که در آن ضریب اتمیسیته گاز که عبارت است از نسبت گرمای ویژه محیط در فشار ثابت به گرمای ویژه در حجم ثابت و فشار هوای محیط و دانسیته یا چگالی محیط می‌باشد‌.
بنابر قانون عمومی‌گازهای کامل داریم :
رابطه (2-1)

که درآن حاصل ضرب چگالی درحجم یک مولکوی گرم و برابربا جرم مولکولی گاز M و R ثابت گازها ، T دمای مطلق گاز (هوا) (°K)‌، جرم مولی Kg/mol و C سرعت انتشار موج صوتی (m/s) است.1
9-1-3- فشار صوت مؤثر
فشار مؤثر به ریشه مجموع مربعات فشار اندازه‌گیری شده می‌گویند چون در صنعت صوت ساده ( تک فرکانسی ) نداریم و دامنه فشار صوت در زمان تداوم صوت تغییرات زیادی دارد و لحاظ نمودن همه تغییرات لحظه‌ای در مطالعه صوت عملی نیست‌، لذا در روابط مربوطه به فشار صوت از مقادیر مؤثر فشار صوت استفاده می‌شود و علت امر‌این است که گوش انسان لگاریتمی‌از مربعات فشار را درک می‌کند‌.
رابطه (3-1)
10-1-3- امپدانس صوتی1
کمیتی است که مقاومت نسبی محیط مادی را نسبت به انتشار موج صوتی نشان می‌دهد برای شرح مشخصات محیط به خصوص از نظر خاصیت جذب و انتقال صوت امپدانس صوتی آن محیط را در نظر می‌گیرند برای درک جدب و عبور صدا معرفی کمیت امپدانس مفید است‌. امپدانس اندازه‌گیری مقاومت در مقابل حرکت در اثر نیرو و یا فشار وارده است به طور مشابه در مکانیک واژه امپدانس مکانیکی کاربرد دارد‌.
رابطه (4-1) امپدانس مکانیکی
کره سنگین وزنی را با یک کره سبک مقایسه کنید کره سنگین وزن حرکت کمتری در برابر نیروی وارده نسبت به کره سبک تر دارد و در نتیجه امپدانس بزرگتری دارد خواص فیزیکی امپدانس اکوستیکی مشابه امپدانس الکتریکی است‌.
در بسیاری از دستگاه های اکوستیکی می‌توان به جای مشابه مکانیکی‌، مشابه الکتریکی دستگاه را جستجو کرد دستگاه مشابه الکتریکی مدار الکتریکی است که دارای القاء خازن و مقاومت باشد‌. امپدانس اکوستیکی اندازه‌گیری مقاومت ماده در برابر انتشار صدا می‌باشد در انتشار امواج‌، امپدانس اکوستیکی ویژه (Z) که برابر نسبت فشار اکوستیکی به سرعت اکوستیکی ذره است کاربرد دارد.
رابطه (5-1)
برای امواج تخت پیشرونده یا امواج کروی در فاصله مناسب از منبع‌،‌امپدانس اکوستیکی ویژه ماده برابر است یعنی مقاومت ماده (جامد‌، مایع‌، گاز ) به انتشار امواج صوت برابر حاصل ضرب دانسیته مادهدر سرعت C است‌.
رابطه (6-1)
هنگامی‌که در ماده‌ای امواج اکوستیکی بازتابی و تابشی وجود داشته باشد امپدانس اکوستیکی کاربرد دارد که‌این امپدانس معادل فشار اکوستیکی کل (مجموع فشار امواج تابشی و بازتابی) تقسیم بر سرعت ذره درموج بازتابی و ابشی در یک نقطه است‌.
رابطه(7-1) امپدانس اکوستیکی
تفاوت بین معادله (5) و (7)‌این است که امپدانس اکوستیکی ویژه درمعامله(5)برانتشار یک موج در یک جهت دلالت دارددرحالی که امپدانس اکوستیکی ارائه شده توسط معادله (7) برای امواج در تمام جهات است‌.
11-1-3- انتخاب واحد دسیبل1
دسی‌بل یک مقیاس لگاریتمی‌مورد استفاده در اکوستیک می‌باشد و واحدی است بدون دیمانسیون که معمولاً برای بیان نسبت کمیت اندازه‌گیری شده به کمیت مبنا به کار می‌رود‌.
12-1-3- دلایل استفاده از مقیاس لگاریتمی‌دسی‌بل
الف‌ـ گستره وسیع فشار صوتی از آستانه شنوایی تا آستانه دردناکی با نسبت که قابل اندازه‌گیری توسط دستگاه های اندازه‌گیری نیست‌.
ب‌ـ عکس‌العمل غیر خطی گوش نسبت به صدا یعنی گوش نسبت به شدت صوت و فشار صوت به صورت لگاریتمی‌حساسیت نشان می‌دهد‌.
13-1-3- باند1
به مجموع یکسری از فرکانس‌های نزدیک به هم باند صوتی گویند که در هر باند صوتی سه ناحیه فرکانسی حد بالا‌، حد پایین و حد مرکزی وجود دارد که در مطالعه صوت بر حسب قرارداد فرکانس حد مرکزی را در نظر می‌گیرند‌.
رابطه (8-1)
14-1-3- باند اکتاوی2
در هر پهنای باندی نسبتی بین فرکانس حد بالا و حد پایین وجود دارد که به صورت زیر است‌.
رابطه (9-1)
که درآن Kضریب اکتاوباند می‌باشد که می‌تواند مقادیر و غیره می‌باشد لذا اگر در یک دستگاه آنالیــزورصدا از هریک از مقادیر k که عددی صحیح و مثبت هستند استفاده شود بترتیب آنالیز اکتاوباندی‌. اکتاو باندی و اکتا و باندی و غیره خواهیم داشت.
2-3- کمیات فیزیکی ( مطلق ) اندازه‌گیری صوت
1-2-3- توان صوت1
مقدار انرژی صوتی است که در واحد زمان در منبع صوتی تولید می‌شود که بر حسب وات(w) می‌باشد. کمترین توان صوتی که می‌تواند گوش انسان را تحریک کند وات است که‌این میزان توان مبنا با آستانه درک برای انسان جوان با دستگاه شنوایی سالم می‌باشد‌. بیشترین توان صوتی قابل درک و بدون احساس درد 100 وات می‌باشد‌.
2-2-3- شدت صوت 2
مقدار انرژی صوتی است که در واحد زمان از واحد سطحی که بر امتداد انتشار صوت عمود است می‌گذرد و یا به عبارت دیگر شدت توان صوتی منبعی است که از واحد سطح می‌گذرد از نقطه نظر احساس صدا شدت مقدار انرژی است که در واحد زمان به پرده گوش می‌رسد که هر چه شدت صوت بیشتر باشد احساس صدا شدیدتر خواهد بود حداقل شدت صوت قابل درک برای گوش انسان برابر وات بر متر مربع است که آن را شدت صوت مبنا یا آستانه درک شدت صوت گویند‌.
بیشترین شدت صوت بدون درد که انسان قادر به تحمل آن است برابر 100 وات بر متر مربع است‌.
رابطه (10-1)
که در آن W توان منبع بر حسب وات و S مساحت سطح عمود بر امتداد انتشار بر حسب متر مربع در یک میدان آزاد که مانعی بر سر پیشرفت امواج صوتی وجود ندارد و اگر منبع صوتی به صورت نقطه‌ای فرض شود خواهیم داشت‌.
رابطه (11-1)
که r فاصله از منبع بر حسب متر و 4ë r2 مساحت کره است که امواج صوتی‌، به صورت امواج کروی هستند‌.در یک میدان آزاد برای امواج پیشرونده تخت ثابت می‌شود که مقدار متوسط شدت صوت به صورت زیر با فشار صوت ارتباط دارد‌.
رابطه (12-1)
رابطه (13-1) (db)
3-2-3- تراز توان صوت1
تراز توان صوت نیز از رابطه زیر محاسبه می‌شود‌.

رابطه (14-1) (d B )
که در آن W توان اکوستیکی (W) و توان اکوستیکی مبنا که در سیستم MKS برابر وات است که رابطه فوق را به صورت زیر می‌توان نوشت‌.
رابطه (15-1) LW = 10 log W +120 ( dB)

پایان نامهاینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوند.

برای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  77u.ir  مراجعه نمایید

رشته روانشناسی و علوم تربیتی همه موضوعات و گرایش ها :روانشناسی بالینی ، تربیتی ، صنعتی سازمانی ،آموزش‌ و پرورش‌، کودکاناستثنائی‌،روانسنجی، تکنولوژی آموزشی ، مدیریت آموزشی ، برنامه ریزی درسی ، زیست روانشناسی ، روانشناسی رشد

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

4-2-3 تراز فشار صوت 1
در بررسی محیط کار به منظور ارزیابی محیطس و نیز ارزیابی مواجه کارگر تراز فشار صوت بیشترین استفاده رادارد که به علت ماهیت فشار صوت و نحوه انتشار صوت و نیز نحوه وارد شدن فشار به پرده صماخ گوش می‌باشد و از طرف دیگر اندازه‌گیری فشار و تراز فشار صوت هوایی عملی تر می‌باشد که به وسیله دستگاه ترازسنج صوتی2 صورت می‌پذیرد که رابطه آن به صورت زیر می‌باشد‌.
رابطه(16-1) (d B )
که در آن P فشار مؤثر صوت بر حسب پاسکال و یا میکروبار و فشار صوت مبنا است در صورتی که فشار صوت بر حسب پاسکال باشد رابطه را به صورت زیر خواهیم داشت:
رابطه (17-1) (d B )
5-2-3- فون
واحدتراز بلندی صدا بوده وآن مقدارعددی بلندی صوتی است که برابرباتراز شدت صدا در فرکانس 1000 هرتز می‌باشد.لازم به یادآوری است که بلندی صوت باشنوایی انسا